Češi preferují kvalitní litinové nádobí

Éra nerezového nádobí u nás pomalu končí, vytrestali jsme se i levným smaltem z Číny. Českým spotřebitelům pomalu dochází, že nekvalitní nádobí přináší sice chvilkovou úsporu, ale zanedlouho (v řádu let) je nutné znovu pořídit nové. Někdo snad má na to, aby se nad takovým výdajem nijak zvlášť nepozastavoval. Většina Čechů má však stále hluboko do kapsy, a proto jim dochází, že nemají tolik peněz, aby si mohli dovolit levné věci. Mnohem smysluplnější je si dopřát velmi kvalitní, i když dražší výrobek.

Litina je materiál, který nedegraduje a používáním naopak své vlastnosti zlepšuje. Nerozbije se, neopotřebí tak rychle, čímž šetří čas trávený reklamacemi nebo výběrem nového produktu. Kvalitní litinové nádobí vydrží při správné údržbě celý život. Člověk si při pohledu na něj vybaví nádobí našich babiček, které jsme zavrhli kvůli vidině nového nerezového a přitom jediná jeho vada na kráse byla letitá patina. Patina, která prozrazuje, že takové nádobí přežije desítky, ne-li stovky let.

nadobi

Britská značky Netherton Foundry stojící na rodinném základě se rozhodla dát právě nekvalitním šuntům červenou a převálcovat je kvalitním litinovým nádobím. Vyrábí jej přitom za použití jednoduchých nástrojů z lokálních surovin rukama skutečných a poctivých řemeslníků. A staví na filosofii špičkových, ekologických produktů, které se snadno opraví a jsou přitom neuvěřitelně odolné. Vyvrací tak dnes již zažitou ideu, že každý výrobek musí být nějakým způsobem vadný nebo nekvalitní, protože jinak by se jeho výrobce neuživil. Jelikož se jedná o malou firmu, pronikáním na další a další trhy získává odbyt pro své výrobky na léta dopředu, i když vyrábí kvalitní litinové nádobí.

Jeho nákup je jako narození potomka, už vás bude provázet po zbytek života. Tak jako si dodnes pamatujeme babiččino nádobí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..