Citronová detoxikační kůra vám prospěje

Citron má specifickou vůni a kyselou chuť. Sotva si asi umíte představit, že byste ho slupli celý jako malinu. Ovšem citronová šťáva se stává součástí různých pokrmů, například salátů. Citronová kůra se používá k pečení, zkrátka citron je nezbytnou a velice zdravou součástí našeho jídelníčku. Dá se využít i k velice dobré detoxikační kůře.
 

Ve stravě najdete řadu škodlivin

Strava s velkým množstvím živočišných tuků, hodně soli, polotovary, instantní jídla, sladkosti. To všechno přináší do našeho jídelníčku spoustu nevhodných látek v podobě solí, konzervantů, dochucovadel, barviv, stabilizátorů. Tělu rozhodně nijak neprospívají, právě naopak. Usazují se v něm a působí zdravotní problémy. Pokud se potýkáte s nějakými chronickými zdravotními obtížemi, jednou z možných příčin těchto problémů může být i strava. V těle se usazují různé škodliviny, které mohou působit neplechu, pokud se jich nahromadí větší množství. Stávají se volnými radikály, které útočí na buňky a mohou dokonce iniciovat rakovinný růst. I když se snažíte vyhýbat nezdravým potravinám, v obchodě si pečlivě vybíráte, co si koupíte, i tak do sebe stejně dostanete řadu škodlivin, protože vzduch i voda a celé životní prostředí je znečistěné.

citron

Překyselený organismus volá po očistě

Důsledkem špatné stravy i prostředí je celkové překyselení organismu, které se následně promítá i do zdravotního stavu. Proto je potřeba dbát na acidobazickou rovnováhu ve svém těle a překyselení zabránit. Jednou z cest je důraz na zásadité potraviny, mezi které patří například zelenina a ovoce. Ovšem nezbytné je i to nařídit si pravidelnou očistu celého těla. Pokud budete v rámci možností dodržovat zdravý životní styl, zařazovat do jídelníčku zdravé potraviny a dopřejete si očistnou kůru, máte jakousi záruku, že váš zdravotní stav bude relativně uspokojivý. V případě, že detoxikaci zanedbáte, může se vám to ale hodně vymstít. O své tělo je třeba pečovat i vnitřně.

Zázrak jménem vitamin C

Jakou formu detoxikace zvolit? Není třeba chodit do lékárny a pídit se po nějakých drahých kůrách. Velmi účinnou očistnou kůru můžete docílit v případě, že použijete již zmiňovaný citron. Většinou ho máte doma, i když si jeho téměř zázračné schopnosti obvykle ani neuvědomujete. Obsahuje velké množství vitaminu C, který pomáhá posilovat obranyschopnost organismu, bojuje proti srdečně-cévním chorobám, účastní se i tvorby kolagenu, jenž hraje velkou úlohu v hojení ran, snižuje hladinu histaminu v těle, což usnadňuje život alergikům. Předchází vzniku ledvinových kamenů. Jeho působení je zkrátka velmi všestranné. Pro nás je ale nejdůležitější, že v těle srovnává acidobazickou rovnováhu, odbourává překyselení organismu. Právě z těchto důvodů je ideálním prostředkem pro detoxikační kůru.

citronovavoda

Jarní úklid ve vašem těle

Jak si detoxikační citronovou kůru připravit? Nyní na jaře je pro ni ideální čas. Po zimě je naše tělo dost zanesené metabolickými zplodinami, protože jsme častěji a více jedli a to i nezdravá, tučná a sladká jídla. Proto tělo doslova volá po úklidu. Jeho přání mu můžete splnit docela jednoduše. Dopřejte si denně dva a půl litru vlažné čisté vody, do které vymačkáte jeden větší citron. Pozor, rozhodně nesahejte po citronových koncentrátech ze supermarketu, v nich najdete víc chemie než citronu a očista by tudíž ztrácela smysl. Vodu postupně popíjejte během celého dne. Začněte ráno, jakmile se probudíte. Ještě před snídaní si dejte sklenici vody s citronem. Nalačno má největší účinek. Dobré je dodržovat tuto kůru po dobu 14 dnů. To umožní odplavit z těla co nejvíce škodlivých látek.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..