web analytics
Čvc 092012
 

Nedávno jsem psala o osvěžujícím nápoji z máty, který s oblibou dělá moje dcera. Chutná nám všem a tak, když jdu do zahrady, vždy natrháme pár čerstvých větviček. Na sušení je sbírám ve dnech přibývajícího Měsíce nebo v den úplňku, protože tehdy mají nejintenzivnější vůni a nejvíce léčivých látek.

Minulý týden jsem domů donesla pět menších větviček. Čtyři z mé staré obyčejné máty a jednu z čokoládové. V ten den jsme je nespotřebovali a tak jsem je dala do nádobky s vodou.

Dcera postupně lístečky uštipovala, ale mátovým větvičkám to, zdá se, vůbec nevadilo. Byly čím dál hezčí, rozvětvili se a jedna i rozkvetla.

máta ve vodě

máta ve vodě (v nádobce z PET láhve)

Asi tak po týdnu jsem jim šla doplnit vodu. A co nevidím? Moje milé větvičky pustili kořínky.

Těším se jim. Vůbec jsem si nemyslela, že je to může být tak jednoduché. Vždyť dosud jsem si vždy rostlinky kupovala v květináči. A levné velmi nebyly. Ta poslední, marocká, stála v zahradním centru kolem 80-ti korun.

mátové kořínky

už jen zasadit

No ale ať si je prodávají, dokud mohou. Neboť když mnozí zjistí, jaké je to jednoduché vypěstovat si novou rostlinku doma, bude po kšeftu.

A možná to až tak zlé s tím kšeftem nebude. Nových odrůd všeho, nejen bylinek, stále přibývá. No a nadšenců, kteří chtějí vyzkoušet pěstovat ve své zahrádce něco nového a zajímavého, bude určitě vždy dost.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..