Máta zakořenila

Nedávno jsem psala o osvěžujícím nápoji z máty, který s oblibou dělá moje dcera. Chutná nám všem a tak, když jdu do zahrady, vždy natrháme pár čerstvých větviček. Na sušení je sbírám ve dnech přibývajícího Měsíce nebo v den úplňku, protože tehdy mají nejintenzivnější vůni a nejvíce léčivých látek.

Minulý týden jsem domů donesla pět menších větviček. Čtyři z mé staré obyčejné máty a jednu z čokoládové. V ten den jsme je nespotřebovali a tak jsem je dala do nádobky s vodou.

Dcera postupně lístečky uštipovala, ale mátovým větvičkám to, zdá se, vůbec nevadilo. Byly čím dál hezčí, rozvětvili se a jedna i rozkvetla.

máta ve vodě

máta ve vodě (v nádobce z PET láhve)

Asi tak po týdnu jsem jim šla doplnit vodu. A co nevidím? Moje milé větvičky pustili kořínky.

Těším se jim. Vůbec jsem si nemyslela, že je to může být tak jednoduché. Vždyť dosud jsem si vždy rostlinky kupovala v květináči. A levné velmi nebyly. Ta poslední, marocká, stála v zahradním centru kolem 80-ti korun.

mátové kořínky

už jen zasadit

No ale ať si je prodávají, dokud mohou. Neboť když mnozí zjistí, jaké je to jednoduché vypěstovat si novou rostlinku doma, bude po kšeftu.

A možná to až tak zlé s tím kšeftem nebude. Nových odrůd všeho, nejen bylinek, stále přibývá. No a nadšenců, kteří chtějí vyzkoušet pěstovat ve své zahrádce něco nového a zajímavého, bude určitě vždy dost.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..