Jak jsme kupovali sušák na nádobí

Sušák na umyté nádobí u nás dosloužil. Tak jsme se rozhodli koupit do kuchyně nový. A řeknu vám, že je to docela fuška. Jeho zakoupením jsme se doma zabývali již déle, takže jsme si už dříve nějaké sušáky prozhlíželi, nyní jsme byli rozhodnutí jeden z nich koupit. Využili jsme Stříbrnou neděli a vybrali se do nejlépe zásobené prodejny s domácími potřebami ve městě.

Náš starý sušák umytého nádobí je opravdu starý. Přes dvacet let. Vždy udržovaný v čistotě, ale i tak se zub času na něm podepsal. Naproti těm nyní nabízeným má jednu velkou výhodu. Spodní tác na vodu je nakloněný, takže voda stéká k jeho okraji. A má vytvarovaný odtok, aby voda mohla natéct do dřezu a nezůstávala v misce, kde by mohla začít plesnivět. No dnešní odkapávače nádobí mají klasické uzavřené misky, takže po skončení sušení nádobí je nutné zvednout sušák z misky a misku vylít. Otrava.

Koupit stejný odkapávač, jak jsme měli, se snažíme už asi dva roky. No takový se již nevyrábí. Víme sice o jednom, ale je problém se k němu dostat. Stejný odkapávač mají i v železničním voze Slovenské prezidenta, který stojí v muzeu. Kdybyste tam měli známé, o ten odkapávač máme zájem 😉

susic

Tak jsem dnes důkladně změřil náš starší odkapávač nádobí a v obchodě jsme se snažili najít takový, jehož vrchní díl by se dal postavit do staré misky, která je zatím funkční. A přestože měli v obchodě opravdu široký výběr plastových i nerezových drátěných odkapávačů, byla to skutečná fuška. Jednak jsme hledali dostatečně velký sušák a také nám záleželo na orientaci talířů a ostatního nádobí v sušáku. Ale největší problém je jejich nízká výška. Zvykli jsme si umyté příbory postavit do dvou úzkých misek v odkapávači. 14 centimetrů a úzká miska stačí, ale nynější odkapávače jsou vysoké sedm až devět centimetrů a misky na příbory, pokud je mají, jsou na vrchu velmi široké. Omyté příbory jsou v nich nestabilní.

Nový odkapávač stojí ve starém podnosu a funguje. Neubráním se ale povzdechu, že dnes se prodávají kdejaké šunty, ale na pořádný výrobek člověk nenarazí, i když je ochoten ho zaplatit.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..