Pro kvalitní spánek je potřeba kvalitní matrace

Spánkem člověk obvykle tráví přibližně osm hodin denně a proto je důležité tento čas co nejlépe využít. Kvalitní spánek je základem pro regeneraci organismu a pocit odpočatosti během dne. Základem je výběr správné matrace. Tento krok naneštěstí mnoho lidí podceňuje.


Na nevhodné matraci je tělo v nepřirozené poloze, což má za následek řadu zdravotních problémů jako jsou bolesti zad, nezdravé zatížení svalů, nadměrné pocení či nekvalitní spánek. Převážná většina lidí ale nemá pro svůj zdravý spánek optimální podmínky a spí na nevhodné matraci.

Kupříkladu, příliš měkká matrace způsobuje, že je člověk příliš zabořen, což má neblahý vliv na páteř a typické jsou bolesti v oblasti bederní páteře. Stejně tak nevhodná je příliš tvrdá matrace, která rovněž způsobuje problémy s páteří a bolesti zad.

Pozor je třeba dát i na matrace, které brání cirkulaci vzduchu. Hlavně v letních měsících se při spánku člověk potí a v nevhodné matraci se mohou množit mikroorganismy a vznikat plísně. Nevhodná je také statická matrace, která nepodporuje pohyb během spánku. Člověk se totiž v noci přirozeně otáčí a mění pozice, díky čemuž se lépe prokrvuje tělo.

Vhodná matrace je tedy taková, která se přizpůsobí člověku. Nejdůležitější je, aby byla správně navržena z anatomického hlediska a během spánku držela páteř ve správné pozici. Musí být také poddajná, aby se člověk mohl během spánku otáčet a měnit pozice a cirkulace vzduchu zaručí, že nebude problém s usínáním ani v parných letních měsících.
Po spánku na kvalitní matraci budete dostatečně odpočatí a připraveni na další den. V první řade si však musíte poradit s její výběrem. K tomu vám můžou posloužit rady a tipy na http://mojastavba.eu/2014/03/na-co-si-dat-pozor-pri-vybere-matraca/, nebo taky „oficialní“ stručný průvodce pod hlavičkou značky Vegas, který najdete na http://www.spravnymatrac.sk (je to asi nejrychlejší a nejsplahlivější cesta jak vybrát správnou matraci).

Jeden komentář u “Pro kvalitní spánek je potřeba kvalitní matrace

  1. Firefox 28.0 Firefox 28.0 Windows 8 Windows 8
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

    Když jsem si vybírala novou matraci já, hodně mi pomohl konfigurátor na stránkách prodejce. Doporučil mi konkrétní model matrace, a pak jsem si ho do obchodu zašla vyzkoušet a přímo koupit.
    Zpětně musím říct, že vybral dobře 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..