Už aby bylo léto

bazén

Ne, zima mi opravdu nevadí a pohled na zasněžené louky z krásně vytopeného bytu s hrnkem horkého čaje v ruce je příjemný. Dokonce i venku v tom mrazu, s kulichem na hlavě a digitálním fotoaparátem v ruce má své kouzlo. Ale léto a moc si vhupnout do bazénu na své zahradě, kde je voda příjemně ohřátá sluníčkem, to je pocit, který mám radši!

Možná se vám zdá divné teď v chladivé zimě myslet na bazén, ale až se léto zeptá, co jste dělali v zimě, měli by jste mu odpovědět: Vybírali jsme si svůj nový bazén a připravovali místo pro jeho osazení na zahradě. Je totiž nejvyšší čas se začít tím zabývat, aby jste měli klid vybírat mezi bazény ten, co se do vaší zahrady hodí nejlépe a který vám bude dělat radost už toto léto.

A nejen radost. Plavání má i blahodárné účinky na pohybový aparát a zmírňuje obtíže způsobené onemocněním pohybového aparátu. Zejména páteř se vám poděkuje za možnost odpočinout si ve vodě vašeho nového bazénu. Jak známo, voda nadlehčuje a tak může být cvičení v bazénu pro vás více účinné a méně obtížné. A ještě ušetříte za návštěvu koupališť nebo rybníků v okolí s pochybnou kvalitou vody a taky za dopravu.

Letošní nabídka bazénů je široká jak co do velikostí, tak typů a tvarů bazénů. Záleží jen na vašich preferencích a na možnostech vaší zahrady, zda dáte přednost laminátovému bazénu nebo se vám líbí bazény laminátové. Jestli si vyberete bazén samonosný nebo to bude zapuštěný fóliový bazén. Nebo zvolíte lehké nadzemní bazény? Každý typ má své přednosti a záleží na vás, jestli vám jeho nevýhody přijdou důležité nebo ne.

Jen si dejte pozor na všelijaké podomní prodejce a garážové firmy. Tedy pokud chcete, aby vám nový bazén dlouho a dobře sloužil. Vyberte si osvědčenou firmu s bohatými a dlouholetými zkušenostmi. Nezapomeňte taky na bohaté bazénové příslušenství, jako filtry, čerpadla, bezchlórovou úpravu vody a doplňky na údržbu a čištění bazénu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..