Léto bez komárů a klíšťat

Léto je období, které mám rád. Po práci nebo o víkendech jsem často v přírodě. Hodně času trávím v zahradě na vesnici, nebo vyrazím na kole objet vzdálenější okolí. Pohyb na čerstvém vzduchu mě vždy nabije energií, ale musím se mít na pozoru před dotěrným hmyzem. A některé druhy mohou být i nebezpečné. Jak se proti ohrožení bránit?

Neznámějším představitelem otravného hmyzu jsou asi komáři. Najdete je, nebo spíš oni vás, v blízkosti vlhkých míst, znepříjemňují koupání a slunění u vody, ale i cyklisté o nich něco ví, zejména když stoupají pomalu do kopce v lese. Štípance v kůži se mohou zanítit a rozškrábáním do nich zaneseme infekci.

Daleko menší, ale o to nebezpečnější, jsou klíšťata. Stejně jako komáři se živí krví hostitele. Klíšťata se na člověka přisají při procházce vzrostlou trávou a několikanásobně zvětší svůj objem. Při tom člověka mohou infikovat encefalitidou a léto proležíme v horečkách na infekčním oddělení nemocnice. Klíšťata roznášejí i další nebezpečnou nemoc, lymskou boreliozu. Choroba v dlouhodobém horizontu postihuje klouby a způsobuje bolest při pohybu.

Ve vlastní zahradě dokážu udržovat trávu nízkou a tím výrazně omezit výskyt klíšťat. Ale jinde v přírodě nemám obtížný hmyz pod kontrolou a proto musím používat repelent proti komárům, abych si procházky skutečně užil a odpočinul si. A protože ani tady nemám rád přehnanou chemii, dávám přednost přípravkům na přírodní bázi.

Na přírodním základu vyráběný přípravek proti klíšťatům a jinému hmyzu je proto vhodný i pro malé děti od jednoho roku. Je vysoce účinný, jako jiné repelenty, a příjemně voní po levanduli. Procházky přírodou i pobyt na zahradě jsou s repelentem InsectGuard příjemnější a bezpečnější, nemusíme odhánět hejna komárů a obávat se klíšťat. Přípravek proti komárům a klíšťatům nám pomáhá chránit naše zdraví.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..