Uděláme si bazén

Jedno ráno si stojím na balkonu obýváku svého domu s hrnkem oblíbeného kafe v ruce a dívám se na tu naši velkou zahradu. Je jaro, všechno se probouzí, objevují se náznaky prvních lístků i květů na stromech, záhony zeleniny i květin se snaží na sebe upozornit, jen ten trávník uprostřed je jakýsi ne moc zdravě vypadající. Každý rok po zimě mi dělá starosti, objevují se mi vrásky na čele. Co já s tím zase mám dělat? Najednou to mám. Uděláme si v zahradě bazén!

Ne, nebude to nijaký olympijský, představa nepočítaných temp na čas mě neláká, nejsem zarytý sportovec. Zato se moct tak osvěžit čistou vodou v parném létě, nechat děti pořádně vydovádět se, to by se mi líbilo. A manželce určité taky. A nevzhledný neduživý trávník mi konečně přestane dělat vrásky na čele.

Zrovna včera odpoledne sem četl na internetu, že kvalitní plastové bazény dodává česká firma Bazény Machov, tak se na ni obrátím. Protože vykopat jámu na bazén, to bych ještě s partou kamarádů zvládl, nebo si radši pronajmu malý bagr, ale osadit bazén na podloží, zapojit ho, správně nastavit filtraci, postarat se o vše kolem, to by už bylo horší. A já chci kvalitní bazén. A chci, aby mi i dlouho sloužil. Proto si vybírám odborníky.

Jenže co ty stromy kousek od budoucího bazénu? To zas bude plno listí ve vodě. Kdo to má pořád čistit? To chce nápad. Jasně, dám celý bazén zastřešit. A bude nejen čitý, bez prachu, hmyzu a listí, ale dokonce se budou moct děti koupat i za špatného počasí a kvalitní zastřešení bazénu zadržuje teplo slunečního záření, takže se dá koupat i na podzim, bez nutnosti bazén vytápět. A všechno to budu mít pořádně udělané od jedné firmy naráz, Bazény Machov.

Dopiju svý kafe, už ten bazén na zahradě vidím před sebou, a jdu k internetu, objednat bazén a jeho zastřešení. Já už se budu v létě koupat ve svém novém bazénu. A co vy?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..