Noční pocení u žen

Noční pocení je velká nepříjemnost. Pokud se člověk při spaní potí, není jeho spánek kvalitní. Převaluje se a budí, takže rozhodně nemůže během spánku načerpat energii. Noční pocení může mít celou řadu příčin. Představíme si ty nejdůležitější. Noční pocení totiž může být i příznakem závažných onemocnění.
 
 

Příčina může být vnější

Ještě než za nočním pocením začnete hledat zdravotní problémy, zaměřte se na vnější okolnosti vašeho spánku. Nadměrné noční pocení totiž může mít velmi prostou příčinu, na vině může být váš noční oděv, nebo povlečení, ve kterém spíte. Je totiž pravdou, že některé materiály jsou teplejší, takže pokud v nich spíte, zbytečně se budete trápit horkem. Jedná se především o flanel a bavlnu. Zkuste tedy nejdříve vyměnit ložní prádlo, noční pocení třeba zmizí.

Zdravotní příčiny nočního pocení

Noční návaly horka a pocení mohou samozřejmě mít mnohem vážnější příčiny. U žen to může být například menopauza. Proti těmto příčinám není ovšem možné se nijak efektivně bránit. Tyto projevy většinou samy odezní. Příčinou nočního pocení u žen může také být velký stres. Často je na vině také špatné stravování. Některé ženy celý den nejí a poté se hodně nají před spaním. Tělo potom pracuje a právě to se projevuje pocením. Na vině může být i zvýšená fyzická aktivita. Nedoporučuje se proto, aby ženy ale i muži cvičili před spaním. Příčinou ale může být i vážné onemocnění jako je lymfom, angína, chřipka, záněty a jiná onemocnění.

Jak noční pocení mírnit?

Nejprve změňte povlečení, poté se vyvarujte všem rizikům, která jsou popsána výše. Pokud nic nepomáhá a noční pocení je stálé nebo se dokonce jeho intenzita zvyšuje, navštivte lékaře. Lékař provede vyšetření a dá vám doporučení. Nikdy totiž nevíte, co vše může za nočním pocením být a je zbytečné, se návštěvě lékaře vyhýbat.
 

2 komentáře “Noční pocení u žen

  1. Google Chrome 35.0.1916.114 Google Chrome 35.0.1916.114 Windows 8 x64 Edition Windows 8 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/35.0.1916.114 Safari/537.36

    Sice nejsem žena, ale také se v noci občas potil. 😀 Vyměnil jsem klasické povlečení za saténové a pocení přestalo. 🙂

  2. Firefox 30.0 Firefox 30.0 Windows 8 x64 Edition Windows 8 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.2; WOW64; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0

    Slyšela jsem, že taky v době přechodu je noční pocení na denním pořádku. Čeká mě to za pár let. Kamarádka mi pro toto období doporučovala vyměnit i matraci – ona si pořídila nějakou extra vzdušnou, a žeprý jí to pomáhalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..