Nejvyšší čas začít s bazénem

Každý, kdo má na starosti zahradu ví, že se vším se musí začít s předstihem. Kdo chce na podzim sklízet čerstvou zeleninu, musí sít a sázet na jaře. A úplně stejné je to s bazénem. Kdo se chce v létě osvěžit, musí už v zimě začít plánovat a na jaře je nejvyšší čas začít se stavbou bazénu na vaší zahradě.

Ze začátku byste si měli říct, jaký velký a jaký hluboký bazén si představujete. K tvaru bazénu ale má co říct i váš pozemek, jeho rozloha a současná dispozice. Bazén se nejlépe staví na novém pozemku, v starší zahradě vás celkem určitě čeká přestěhovaní keřů nebo přeložení chodníku. Nezapomeňte, že i kolem bazénu potřebujete místo, nejen na lehátka, ale i na čerpadlo a filtraci (viz www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/.

Máte vybrán tvar a velikost bazénu, víte, kde ho na zahradě umístíte a jak bude orientován. Je nejvyšší čas bazén objednat, aby byl do začátku léta připraven k používání. V této fázi rozhodování nepodceňte materiál bazénu. Kvalitní izolační materiál albistone, popsán na webu https://www.albixon.cz/bazeny/albistone-novy-material/, ušetří hodně energie a je odolný vůči mechanickému opotřebení. Váš bazén tak dlouho vydrží a nebude drahý na používání. Zapuštěné bazény v zemi potřebují tepelnou izolaci, proto je výhodné, když je izolace součástí materiálu bazénu.

Bazén uprostřed léta osvěží

Začátkem léta přijde čas na zemní práce. Hlína z výkopu pro bazén výborně poslouží na terásky na zahradě nebo vyvýšené záhony. Lehké terénní vlny oddělí bazén od zeleninové a ovocné zahrady. Když máte stromy blízko bazénu, vyplatí se investovat i do zastřešení bazénu. To sníží znečistění vody spadaným listím, ale také šetří energii na vyhřívání bazénu ke konci sezóny.

Když si práce kolem instalace svého bazénu včas naplánujete, stihnete do začátku léta nejen bazén vybudovat a zastřešit, ale i instalovat a odzkoušet čerpadla a bazénovou filtraci. Potom si už jen budete užívat léta a nemusíte své děti vozit do aquaparků. Budete mít svůj vodní svět u sebe na zahradě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..