Nedělejte z lékařů alkoholiky

U nás taková obyčej, k lékaři si podarúnek přichystej. A tak si chodíme po rady a recepty, a nechodíme s prázdnýma rukama. A protože mám pár lékařů známých a chodím k nim jen na kávu, tak vím, co je nejčastějším všimným. Jenže při tom množství práce, co s námi pacienty mají praktičtí i odborní lékaři, ani nemají čas zkonzumovat vše to tekuté všimné, co dostanou. Proto jsme se rozhodli dělat to jinak.

Občas k lékaři musíme každý. A nemyslím jen se smrtelnou mužskou nemocí, jakou je rýmička. Mnoho nemocem umíme předcházet vhodně zvolenou stravou, mnoho nemocí se dá odstranit přírodními prostředky. Ušetří to nejen peníze, čas ale i játra či ledviny, které si nemusí poradit s chemikáliemi. No s poúrazovými stavy je opravdu asi lepší navštívit odborníka. Minimálně pro možnost dobré diagnostiky stavu nebo sledování vývoje léčení. Takže i když si myslím, že žijeme zdravě, občasné návštěvě lékařské ambulance se nevyhneme. A jak říkám, nepatří se s prázdnýma rukama 😉

Osobně nemám rád, když mi v tašce něco ťuká a značky nápojů znám pouze z reklamy. Pokud to nemá být kvalitní domácí produkt, tak bych byl ztracen zajít do obchodu a koupit něco na přípitek nebo páteční párty. Nevěděl bych co. A na druhou stranu, pokud by si měl můj lékař pravidelně vyprazdňovat zásobník s dary ve formě skleněných nádob, tak bych měl obavy chodit do takové ambulance. A také jim mohou splývat všichni ti se stejnými způsoby „připomenutí se a poděkování“. Chtělo to jiný přístup.

sušená jablka

Vymysleli jsme originální „dárkový balíček“. Takový, který bude přímo od nás, a jako kdyby byl pro nás. Co je chutné, dobré a i zdravé. A tak jsme připravili balíček doma sušených jablíček ak tomu bochník domácího kváskového chleba. Víme, že práce mají v ambulanci hodně, občas nestíhají oběd. A hladoví lidé nemohou dobře pracovat. Hrst sušeného ovoce nebo plátek čerstvého kváskového chleba pomůže zahnat hlad sestřičkám i doktorovi a vylepší náladu.

dva chleby

Navíc po takovém dárku nemusím mít obavy o správný a pohotový úsudek lékaře, který mě vyšetřuje 😉 Ba může mě hřát dobrý pocit, že jsem přispěl k jeho lepší náladě a také lepšímu zdraví. A můžu při tom všem doufat, že vyniknu v jinak jednotvárné sbírce dárkových předmětů 😉

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..