Péče o staré lidi

Rodina umožňuje vzájemnou podporu jednotlivých jejích členů a péče o lidi, kteří ji potřebují. V tomto spojení nejčastěji vidíme péče o malé děti nebo pomoc v nemoci. Ale stále častěji musíme brát na vědomí, že naši pomoc potřebují i ​​naši prarodiče a rodiče v pokročilém věku. Přestože i v požehnaném věku jim mysl slouží často jako v mládí, je to právě tělo, které občas selhává a proto vyžaduje naši pozornost.

Je to vlastně naše splácení půjčeného. Rodiče a prarodiče se starali o nás a později nám pomáhali s našimi dětmi, abychom se mohli věnovat kariéře nebo koníčkům. Nyní je řada na nás a poskytována dlouhodobá péče o seniory v domácím prostředí usnadní seniorům užívání si důchodu a nám stále umožňuje být v kontaktu s našimi blízkými. Zkušenost věků nám stále může přinášet zajímavé podněty do života i připomínat zážitky z mládí.

Věci, o kterých se nahlas nemluví, ale jsou nedílnou součástí péče o seniory, jsou mimo jiné i inkontinenční pomůcky pro seniory. Jejich správné používání má dlouhodobý vliv nejen na osobní pohodu, ale i na stav pokožky pacienta a také na ochotu podílet se spolu s námi na rodinných setkáních a oslavách či výletech po kulturních a historických památkách. A řekněme si pravdu, společné zážitky vytvářejí silné pouto mezi lidmi nejen v dětství, ale i v současnosti.

staré ruce

Nemálo času nám v situaci třígenerační rodiny zabere udržování čistoty a hygieny. Proto vítáme každou pomůcku nebo postup, který z nás alespoň část zbytečné námahy sejme. Takovým je i bryndáček pro seniory, který funguje přesně tak, jako u malých dětí. Zabrání znečištění oděvu jídlem, když nám už ruce neslouží tak dobře, jako když jsme byli v plné síle. Když jsme byli malí, naši rodiče nám dávali bryndáček, abychom při jídle a vyvádění zároveň nezamazali všechno kolem sebe. Používat bryndáček pro seniory není žádná ostuda. Šetří nám čas i peníze a usnadňuje pomoc lidem, kteří si naši úctu a pozornost stále zaslouží.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..