Naše zahrada má svou fotoknihu

Fotoknihu si lidé zvyknou dělat z dovolených, svatby, či jiných významných událostí. My jsme si dali udělat fotoknihu z prvních měsíců naší nové zahrady. Chtěli jsme mít všechny fotografie ze začátku našeho působení na tomto pozemku pěkně spolu pohromadě a kdykoliv k dispozici. Zvolil jsem velký formát A4 a na jednu stranu se vešly dvě fotky. Celkem tak máme na 104 stranách 208 fotografií. Dokumentují stav zahrady od února do dubna 2016.

Nápad připravit sérii fotografií ze začátku hospodaření v nové zahradě přišel tehdy, když jsme už po x-té někomu z lidí, kteří nás v zahradě navštívili, vyprávěli, že to co vidí teď není to, co zde bylo, když jsme zahradu koupili. Že jsme nekupovali takovou zahradu, ale úplně jinou a do tohoto stavu jsme ji dostávali svou vytrvalou prací i předchozím důkladným plánováním. A pro člověka, který neměl možnost vidět pozemek s ovcemi a starým plotem i suchými stromy a polorozpadlým ovčínem, bylo těžké představit si, co jsme za své peníze dostali.

Vše, co v zahradě děláme, fotografuji. I co se nám daří, i co nám nevyšlo. Takže fotografií máme doma tisíce. Nám se promítají na obrazovkách notebooků jako spořič vždy, když přerušíme práci nebo čtení zajímavých www stránek. Šlo jen o to, jak vybrané snímky prezentovat návštěvám, které míváme v létě v zahradě a kterým se velmi těšíme. Vždyť kdo by se nechtěl pochlubit tím, co dosáhl a jak se mu daří 😉

Kvůli fotkám nebudeme přece nosit notebook do zahrady. A unavovat návštěvy tisícemi fotografií také ne, máme lepší zábavu. Jako například grilování nebo procházky mezi rozkvetlými květinami nebo v ovocném sadě. A pár fotek v euroobalu by nevystihovalo to, co bychom rádi přátelům ukázali.

fotokniha zahrady

Protřídil jsem tedy fotografie z jara 2016, vymazal duplicitní, podobné nebo nevýznamné a pak je sestavil do pořadí, které vypráví určitý příběh. Takto sestavenou sérii jsem poslal přes internet do vydavatelství a za pár dní už jsme doma nedočkavě rozbalovali naši první fotoknihu této zahrady s názvem „http://zahradavkopci.sk – Jak jsme začínali“.

Během léta, kdy už budeme každý pracovní den odpoledne a celé víkendy (samozřejmě když nebude pršet) v naší zahradě, budeme mít knihu tam. Chcete ji vidět? Přijeďte na návštěvu, rádi Vás přivítáme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..