Trpíte úzkostmi? Není to vaše vina!

Úzkosti a fobie patří mezi jedny z nejhorších onemocnění proto, že je společnost často přehlíží. Možná slýcháváte, že si vymýšlíte, nebo dokonce pohádky o tom, jak se jiní lidé mají mnohem hůře. Jak to ale má pomoci vám? Obviňujete se za to, že se cítíte špatně? Už nemusíte!

Úzkost… strach… fobie…

Kdo to nezažil, nepochopí. Nervozita, strach a úzkost vás provází dnem i nocí a máte občas pocit, že situaci přestáváte zvládat? V první řadě si uvědomte, že to není vaše vina. Jedná se o psychické onemocnění, za které prostě nemůžete. Podobně, jako někteří lidé trpí například problémy s klouby, mají jiní zase psychické potíže. To je věc, kterou si do svého života nevybíráme. Je však důležité si umět co nejvíce pomoci. Léčba úzkostí je dnes běžnou součástí specializovaných pracovišť orientovaných na psychologickou a psychiatrickou péči.

Úzkostná porucha vás vysiluje? Vy za to nemůžete!

Trpíte dnem i nocí, ale od vašich blízkých, kamarádů i kolegů v práci se vám dostává pouze lichých rad nebo nejasných doporučení, nebo dokonce odmítavých pohledů? Přestaňte se stydět za své pocity. Je důležité se v životě pohnout směrem dopředu, ne lpět na minulosti. Úzkostná porucha má mnoho podob a také ji provází četné psychosomatické potíže. Obvodní lékař vám nepomůže, protože na to není dostatečně odborně vzdělán. Úzkostná porucha si žádá odborný přístup.

Nový život

„Konečně se zase cítím jako v dětství,“ uvádí Petr. „Jsem rád, že jsem využil pomoci ve specializovaném centru. Setkal jsem se s lidmi, kteří mým potížím opravdu rozuměli, a našli jsme vhodnou metodu, jak z toho ven. Konečně mohu spát a volně dýchat. Je to, jako bych se znovu narodil.“

Nebojte se oslovit profesionální tým odborníků. Úzkosti nejsou vaše vina!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..