Zelenina a ovoce hezky česky

Včera jsme byli zase na malé rodinné oslavě. A protože jsme navštívili opět venkov, tak i jídla byla všechna domácí a z produktů „co dům dal“. Tím ovšem nemyslím hanlivý význam tohoto úsloví. Chci říct, že všechno nám to tam krásně chutnalo i vonělo a rajčata, která jsem měli v salátu, dozrávala kousek od nás na velké zahradě, kam jsem se šli po obědě projít a kde jsem také zkoušel svoji novou zrcadlovku.

Lidé z města, odkázaní na supermarkety, nám mohou jen závidět. Z opačného konce Evropy dovezené ovoce se sklízelo ještě nezralé, aby se cestou nezkazilo a když se do krásné broskve pak zakousnete a očekáváte tu sladkou chuť, připomínající babiččinu zahrádku… tak necítíte absolutně nic. A ze stejného materiálu vaří i restaurace, kam chodívá většina z nás na obědy v práci, často i na večeře po ní.

Některé lepší podniky už přišli na to, že se vyplatí vařit z čerstvých surovin. Jídlo má lepší chuť i vůni, lidé se často vrací do restaurace, kde jim opravdu chutná. A pokud je ovoce a zelenina české produkce, tak máte opravdu záruku, že byla sklízena zralá a že je čerstvá, že nemusela procestovat v kamionu tisíce kilometrů.

Velkoobchod ovoce vám u českých plodů může dát záruku dovozu do vaší restaurace tentýž den, co bylo ráno sklizeno. Záruku, že ovoce dozrálo na stromě za pomoci slunce a že jeho chuť i vůně je přirozená.

rajčata

Používání regionálních potravin v gastronomických provozech má nejen ekonomickou výhodnost pro celé okolí a vzájemnou podporu podnikatelů z regionu. Je to i konkurenční výhoda v souboji o každého zákazníka. Jako majitel restaurace se o to však nemusíte starat sami, na to je tu dobrý velkoobchod. Zelenina se s jeho pomocí dostává nejkratší cestou od pěstitele na váš kuchyňský stůl. Rozvoz objednávek je každý den včetně víkendů a svátků, to je záruka ovoce a zeleniny čerstvosti na vašem stole.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..