Zdravá výživa pro moje rostlinky v ohrožení?

Tak jako pro sebe a mé milé doma vybírám kvalitní a zdravé potraviny, chci i pro mé rostlinky jen to nejlepší. Balkonovky sice nejíme, ale když jsem jim minulý rok dopřála ekologické hnojivo slepičince, nenamítaly a kvetly krásně celé léto. Zároveň jsem toto hnojivo použila na bylinky, aby pěkně voněly.

Tuto sezónu jsem, jak už jistě víte, vysadila balkónová rajčata a podařilo se mi vypěstovat sazeničky „měsíčních“ jahod. Měli by mít okrasné růžové kvítky a jedlé plody. Ze semínek mám v květináči i majoránku. Oregano jsem si koupila asi před měsícem, skvěle voní i chuť má příjemnou. Aby toho nebylo málo, ještě jsem od mé milé kamarádky Sandry dostala do sbírky dvě sazeničky chilli papriček a bazalku. Je toho vcelku dost. Co říkáte? Tak uvidím, dám vědět, jak se tomu všemu daří.

A aby se rostlinkám opravdu dařilo, potřebují, tak jako my, „pestrou stravu“. Proto jsem si myslela, že při hnojení budu střídat tekutá hnojiva slepičince a guáno. Že nevíte, o čem mluvím? Vysvětlím.

guano Guano je přírodní hnojivo z ptačího trusu. Dováží se z pobřeží Jižní Ameriky a balí ho v Střelských Hošticích v Čechách. Na Slovensku se také běžně prodává. Je výborné na plodovou zeleninu, ovoce i květy. Tekuté se mi osobně více líbí, neboť je pro rostlinky rychle dostupné a také aplikace je jednodušší.

U nás v zahrádkářském obchodě ho také měli. Možná i dva kusy. I to ne tekuté, ale jen v granulky. Když jsem se včera ptala, kdy ho budou mít, prodavačka trhla ramenem. Prý neví, zda ještě bude a už vůbec neví, že kdy. A prý tekuté asi těžko, protože měli jen granulky.

Zajímavá odpověď. Co říkáte? Vždyť je jen začátek sezóny. To jakože už hnojit netřeba?

Pokud by jste velmi chtěli, hnojit můžete. Vždyť kde jaké chemie mají na regálech dostatek. Nevím, jestli je to jakási politika našeho prodejce, nebo to lidé tak kupují.

Že by se jim málilo chemie téměř ve všem, co najdou na regálech v potravinách? Ještě si musí „vylepšovat“ i svou vlastnoručně vypěstovanou úrodu? Nebo jen nemají na výběr?

Každopádně jsem ráda, že já na výběr mám. Občas se dostanu i do jiného města a někdy i do Čech. Tam je zásobování přírodními produkty, nejen hnojivy, na mnohem vyšší úrovni.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..