Balkonová rajčata II.

Asi před měsícem jsem psala o mých balkónových rajčatech. Tehdy byly sice pěkně zelené a silné, ale venku bylo ještě chladno a tak u mě „vegetovali“ jen na vnitřním parapetu okna.

Když se ale začalo oteplovat, milá rajčata jsem přesadila do samozavlažovacího truhlíku a vyložila na balkon. Někde jsem slyšela, že do truhlíku dlouhého 50 cm je třeba vysadit 3 rajčata, já jsem dala čtyři, ale můj truhlík má 60 cm. Tak uvidíme, snad jim nebude těsno.

Do substrátu jsem samozřejmě přimíchala Aquaholder, aby rostlinky měli dost vláhy. Ne, že bych byla líná zalévat, ale jelikož můj balkon je orientovaný na jižní stranu, tak si umíte představit to horko. A aby sluníčko mladé rostlinky nespálilo, použila jsem mou osvědčenou fintu. Každý truhlík jsem zakryla bílou netkanou textilií. Dokola jsem ji připevnila obyčejnou trenýrkovou gumičkou. Při zalévání pak jednoduše gumičku uvolním, textilii nadzvednu a rostlinky poliju. Tato textilie je použitelná víc krát, takže po pár dnech, když se rostlinky ostrému slunci trochu přizpůsobí, mohu ji odložit a použít příště. Tedy o rok.

kvetoucí rajčata

takto to kvete u mě na balkoně

Dnes jsou moje rajčata vysoké asi 20 cm a začínají kvést. Zalévám je každý den a jednou týdně jim trošku přilepším. Do odstáté vody na zalévání přidám tekuté hnojivo, samozřejmě přírodní. Používám tekuté slepičince. Toto hnojivo je univerzální, osvědčilo se mi i na muškáty.

Jak se bude rajčatům u mě dařit, budu vás průběžně s radostí informovat.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..