Paprikám se po výsevu daří

Některé náznaky říkali, že může přijít časný nástup jara. Proto jsme se rozhodli vysít papriky o něco dříve. Normálně to děláme koncem ledna, protože na jihu je teplo dříve, tento rok jsme si dali dva týdny k dobru. Celkem si umím představit, že o něco severněji nebo ve větší nadmořské výšce lidé sejí papriky i koncem února. Jak se daří těm našim?

První dny to vypadalo, že se našim semenům vůbec nechce klíčit. Olinka používá výsevní substrát a plastové sadbovače s průhledným krytem jako mikroskleník, ale rostlinky se ne a ne ukázat, kromě pár smělejších jedinců. Takže došlo v únoru, v termínu podle lunárního kalendáře, na další výsev.

Tehdy se „vzpamatovaly“ i první vyseté papriky a začali vycházet ze země. Zřejmě mají své „ověřené zdroje pro předpověď počasí“ a řídí se podle toho. Daří se jim docela dobře a teď už dobře prosperují, takže je čeká přesazení do větších květináčů.

Olinka jich vysévá minimálně po dvě do jedné výsevní jamky. Osivo máme z vlastní loňské úrody našich paprik. Máme tak garantováno, jaké papriky nám vyrostou na záhonech. Nejvíce je takzvané jablíčkové, ale máme i podlouhlou. A že my těch paprik, spolu s jinou zeleninou, v sezóně sníme!

Abychom měli v létě bohatou úrodu, zaseli jsme si ji. Zatím to vypadá, že sazenice papriky budeme možná i rozdávat.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..