Kvarnerská riviéra, Istrie a Dalmácie jsou nejkrásnější destinace Chorvatska

Chorvatsko je rozmanitá země, která české turisty ještě zdaleka neomrzela. Proslulá je především Makarská riviéra posetá líbeznými plážemi, hotelovými resorty a restauracemi nabízejícími tradiční chorvatskou kuchyni. Ovšem jihoevropský stát lemovaný Jadranským mořem je mnohem víc než jen Makarská riviéra. Poohlédněte se spíše po nějakém hotelu v Dalmácii, na Istrii či na Kvarnerské riviéře.
 

Kvarnerská riviéra

Jakmile do vyhledávače zadáte frázi „2018 dovolená Chorvatsko“, tak v nepřeberném množství letovisek narazíte také na oblast zvanou Kvarnerská riviéra s mnoha zajímavými destinacemi. Většinou se však jedná o proslulá lázeňská střediska, jejichž historie se začala psát v druhé polovině devatenáctého století.

Podmaní si vás svou krásou také zdejší fauna, přičemž tamní obyvatelé si potrpí na upravených zahradách a parcích. Samozřejmostí jsou i klidné lesy na svazích Učky.

Istrie

Istrie je největší poloostrov vybíhající do Jadranského moře, jehož pokladem je přístav Pula rozprostírající se v jihozápadní části. Pula slibuje středozemní klima, člověkem nedotčenou přírodu a kulturní památky. Za zmínku stojí romantické město Rovinj protkané úzkými uličkami, jež vedou na malebná náměstíčka.

Dubrovnik

Dalmácie

Dalším turistickým lákadlem je Dalmácie s historickými městy, jejichž architektonické památky jsou dokonce uvedeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Jestliže je pro vás důležitá příroda, nepřijdete zkrátka, neboť se zde nachází hory a národní parky. Perlou regionu je bezpochyby Zadar, jehož dějiny jsou opravdu dlouhé a zanechaly po sobě nespočetné množství historických skvostů.

Už jen stačí vyhledat hotely v Chorvatsku a čekat, než nastane období dovolených. I tělo si zaslouží odpočinek a kde jinde než u moře na oblázkové pláži.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..