Polední menu v restaurantu Kandelábr

řízek

Je libo něco z tradiční české kuchyně? Pokud ano a zároveň je pro vás snadno dostupný Vyšehrad v Praze, navštivte tamější restaurant Kandelábr. Kromě české kuchyně nabízí výborné čepované pivo, nabídku vín z jižní Moravy a denně čerstvé pečivo z domácí pekárny. 

 

Nabídka poledního menu

S kolegyní z práce si sem tam, když nám vybude více času, zajdeme na oběd někam do restaurace. Máme několik oblíbených míst, ale stále jsme cítili, že by to chtělo trošku něco jiného. Já i kolegyně si s oblibou pochutnáváme na různých pokrmech a máme rády, když kuchař při přípravě pokrmů zapojí trošku fantazie, díky čemuž strávníci nejedí pořád to samé.

Nedávno kolegyně přišla s tím, že otevřeli novou restauraci Kandelábr, která kromě klasického jídelníčku má i své polední menu.

Krátce na to jsme se rozhodly restauraci vyzkoušet. Nabídka ze čtyř jídel + polévka může být nedostačující, pokud se kuchař nestrefí do vašich chutí a vás nic neláká. To však nebyl případ restaurantu Kandelábr.

Všechna jídla na denním menu vypadala lákavě, a i když polévky zpravidla jím jen doma, nechala jsem se zlákat kuřecí polévkou. Byla výborná a příjemně mě naladila na druhý chod. Nakonec jsem si vybrala šťavnatou mořskou tresku pečenou s rajčaty ovoněnou česnekem a strouhanou limetkou a dušenou divokou rýží. Uvedené jídlo mi přišlo jako vhodný tip na odlehčený oběd. Dlouho jsme se však musela přemlouvat, abych odolala domácí svíčkové na smetaně z hovězího ořechu a houskovými knedlíky. Ovšem za několik měsíců je tu plavková sezóna a tato skutečnost mi nakonec pomohla v rozhodování. I když jsem si nedala českou klasiku, báječně jsem si pochutnala.

řízek

I kamarádka, která si dala vepřovou panenku přelitou omáčkou ze zázvoru a pomerančů s bramborovo cizrnovém pyré, si svůj výběr pochvalovala. Jsem zvědavá, co nám kuchař nabídne příště. Určitě zase zajdeme na jídlo.

Do poledního menu můžete nahlédnout na http://www.restaurantkandelabr.cz/cs/menu.html

 

Jeden komentář u “Polední menu v restaurantu Kandelábr

  1. Firefox 22.0 Firefox 22.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:22.0) Gecko/20100101 Firefox/22.0

    Já se většinou nechám zlákat právě na nezdravou českou kuchyni, ale mají vynikající třeba i houbové rizoto a pro milovníky zdravého stravování výběr ze čtyř salátů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..