V domácím oblečení je den úžasný

Ve spěchu všedních dní jednou přijde čas, kdy nemusíme řešit pracovní povinnosti a můžeme si dovolit ten luxus zůstat pár dní doma jen sami se sebou. Neděláme nic, co musíme, neděláme vůbec nic nebo jen to, co chceme. Jak takový den může probíhat?

 

 

Není třeba si brát dovolenou, občas se v kalendáři vyskytnou týdny s prodlouženým víkendem. Za pěkného počasí se dá vyrazit na výlet do hor nebo podívat na nějaký hrad. Ale hezký den může začít také deštivě. V takovém počasí se dobře spí a když ráno nemusí zvonit budík… tak se vzbudíte, až když jste úplně odpočatí. Vhupnete do domácího oblečení, podíváte na stav zásob v chladničce a připravíte si chutnou snídani. A k nim čaj z bylinek, nasbíraných během roku ve své zahradě. Z pěkného hrnečku si ho vychutnáte dvojnásob.

I po snídani může den pokračovat ležérním tempem. Dá se ležet na gauči s časopisem, na který nebyl celý měsíc čas. Nebo si vyjít na zahradní terasu a pozorovat přírodu. Aby káva rychle nevystydla, o to se postará stylový a izolační hrnek. Zkusili jste, jak chutná káva, když se s ní procházíte po zahradě a můžete se zastavit u každého stromu nebo keře? Na jaře můžete pozorovat pouze pupeny, později už pestrobarevné květiny. Když si vyberete své volné chvíle na podzim, dají se již ochutnávat sladké plody. Jen zvažte, zda je to ke kávě dobrý nápad. No ale vždyť na relaxační procházku si můžete vzít také čaj, no ne?

Mnoho pěkných věcí si dokážeme koupit pokaždé, když je vidíme. No neměli bychom zapomínat si je i užít. Čemu jsou nám všechny ty maličkosti, když by stále jen ležely na poličce? Na co jsou nám volné dny, kdybychom si je neuměly vychutnat? Berte život tak, jak přichází a zkrášlete si každý den. Chvíle volna jsou každý víkend a když k tomu přidáte jeden den dovolené, prodloužený víkend si uděláte kdykoliv. Hektické pondělky a bláznivé pátky se pro vás mohou stát minulostí.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..