Jak Nova objevila nový Ariel

V duchu hesla: „Dobrých rad není nikdy dost“, se každou neděli těším na své oblíbené pořady o zahrádce. Ani dnešní nebyla výjimkou. Chcete vědět, co nového jsem se dozvěděla?

Na Nově propagovali super novinku. Hydrogel ve formě krystalků, který můžete přimíchat do substrátu v květináči nebo truhlíku. Rostlinku do něj vysadíte a zalijete. Krystalky vodu nasají a vzniklý gel pak zajistí to, že rostlina bude mít dostatek vody iv době, kdy je v létě na přímém slunci nebo ji zapomeneme polít.

Mohu potvrdit, že to funguje.

Já tuto „novinku“ na své zahradě používám už asi 5 let pod názvem Aquaholder, tedy zadržovač vody v půdě. Musím říct, že se mi velmi osvědčil, hlavně z toho důvodu, že nemám na zahradě zdroj vody. Mám jen vodu dešťovou, no a když neprší, tak je každá kapka dobrá.

aquaholder

Když sázím stromeček, do vykopané jámy nejdříve naliju alespoň 10 litrů vody, „pocukruju“ tímto zázračným práškem, pak přidám zásobní granulované hnojivo a až potom vložím stromeček a přihrnu kvalitní zeminou.

Pokud chci sázet sazenice květin nebo zeleniny s volnými kořeny, aquaholder přidám do kbelíku s vodou a vložím sazeničky. Po chvíli gel přilne ke kořínkům, tím jsou rostliny připraveny k vysazení. Pak stačí jednou týdně polít a je to.

Muškátem se tato „novinka“ líbí také. Loni celé léto kvetly a listy byly nádherně zelené, přesto, že mám balkon orientovaný na jih.

Takže produkt je to jistě výborný, ale že by byl novinkou? Pravda, u nás na Slovensku jsem měla asi rok po uvedení na trh problém ho koupit, ale v Čechách ho měli běžně.

Jedině, že by Nova měla nové diváky. A považuje každého nového i za hloupého …

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..