Moje nová pomocnice

Doposud jsem chodívala na zahradu sama. Nanejvýš tak se sousedkou. Odteď však bude všechno jinak. Mám novou společnici a zároveň pomocnici. Je elegantní, štíhlá a navíc zcela nenáročná. Potřebuje jen občas dobít baterku. Už víte, kdo mi to bude v zahradě dělat společnost? Bude to moje nová akumulátorová sekačka.

Nejen upravené záhony, ale i upravený trávník je vizitkou každé zahrady. Dlouhé roky jsem na sekání toho mého trávníku používala strunový vyžínač s motorem na benzín. Jeden jsem doslova sedřela. Když jsem už těžké startování přestala fyzicky zvládat, usoudila jsem, že je načase sekačku vyměnit.

Asi po deseti letech jsem si tedy koupila nový vyžínač. Byl mnohem lehčí, i startování bylo podstatně jednodušší. Bohužel jsem ho využívala jen jednu sezónu. Pak nastal zlom. Kvůli mým zdravotním problémům s páteří mi lékař zakázal prudké pohyby a stejně zvedání a nošení těžkých předmětů. Čili žádné startování, ani sekání takovou sekačkou nepřicházelo v úvahu.

Vřetenová sekačka pro úhledný trávník

moje nová sekačka
moje nová sekačka na baterku

Abych však i nadále měla ve své zahradě alespoň jakžtakž posečený trávník, vybrala jsem si ruční vřetenovou sekačku. A ta se mi opravdu osvědčila. Pokud si nenechám trávu velmi narůst, sekání touto sekačkou jde docela snadno. Dokonce posečenou trávu není třeba ani hrabat. Uschne a rozloží se přímo na ploše trávníku. Snad jedinou nevýhodou je to, že se s takovou sekačkou nedostanu do úzkých míst a těsně blízko stromů či květin. Doposud jsem to řešila tak, že jsem trávu prostě trhala rukou a nosila na kompost. Bylo to ale časově i fyzicky dost náročné, ale vydržela jsem to celou jednu sezónu. Pak mě to už přestalo bavit. A možná to byla moje lenost, či snaha usnadnit a zrychlit údržbu trávníku, že jsem začala přemýšlet nad sekačkou na baterku.

Akumulátorová sekačka všude doma

Netrvalo dlouho a můj sen o sekačce na baterku se splnil. Před pár dny měli v jednom obchodě se zahradní technikou akci. Mezi jiným nabízeli i aku sekačky. Za poloviční cenu.

Rozhodování bylo rychlé, ale věřím, že správně. Sekačka je lehká, má jen něco přes dvě kila. Na plně nabitou baterku vydrží sekat asi půl až tři čtvrtě hodinu. Ačkoliv seká jen jedním lankem, ne jako klasické vyžínače dvěma, poseká i vyšší trávu. Jen se spíše „unaví“. Na dočišťování okrajů záhonů, nebo kolem stromků je ale ideální.

Po těch dvou dnech sečení s novou sekačkou jsem nadšená. I nepřístupná místa jsou krásné posekané a mě nebolí záda ani ruce. Že bych si vybrala správně?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..