Nová pergola

Zima v zahradě je zajímavým obdobím. Sníh pokryje trávník i malá políčka a větvě stromů bez listí nebrání výhledům. Že i stíny nad zahradním sezením zmizel teď nevadí, protože slunce není tak vysoko, jako v létě a nepálí. Spíše než chládek hledáme teplo v jeho záři a místo studené vody raději dáváme přednost hrnku horkého čaje. Když se tak díváme na místo s ratanovým nábytkem vedle chaty a představujeme si léto, které přijde, přijde nám to jako dobrý nápad: Chce to novou pergolu.
 

Dřevěné pergoly patří k nejoblíbenějším. Přírodní materiál skvěle padne do zahrady a umocní dojem z místa, kde rádi odpočíváme po náročném dnu v zaměstnání nebo o víkendech při práci na zahradě. Dřevěné pergoly často bývají porostlé hroznovým vínem nebo jinými popínavými rostlinami a v době vegetace tak vytváří plnou plochu, chránící prostor pod pergolou před přímým slunečním svitem. My se tak nespálíme při odpočinku od slunce a dokonce nepotřebujeme ani sluneční brýle. Můžeme si tak vychutnat šálek kávy nebo čerstvé ovoce. Dokonce si utrhnout čerstvý hrozen přímo z pergoly.

dřevěné pergoly

Skvělou ochranu před sluncem poskytují dřevěné pergoly i pro grilování. Ale i před větrem, který by mohl rozhánět dým z dřevěného uhlí po celé zahrádce. Nechat rozrůst popínavé rostliny můžeme nejen po střešní části pergoly, ale i po její boční stěně, čím dokážeme vytvořit závětří bez toho, že bychom budovali cihlovou nebo plnou dřevěnou zeď.

Šikovný kutil se může pustit do stavby dřevěné pergoly sám nebo s přáteli. Pracovně vytížený majitel domu se zahradou zase ocení pomoc specializované firmy, která dřevěné pergoly nejen vyrábí a montuje u zákazníka, ale je i navrhne s respektováním všech přání budoucího majitele. Například může dodat i plastovou průsvitnou střechu, pokud je pergola v stinné části zahrady a je potřeba do ní pustit více světla. Třeba paní domu ráda čte na své zahradě a takovou úpravu dřevěné pergoly uvítá.

Jaro je ještě daleko. Právě teď si můžete naplánovat změny a úpravy své zahrady, abyste byli připraveni, až se jaro zeptá, co jste dělali v zimě.

Jeden komentář u “Nová pergola

  1. Google Chrome 43.0.2357.132 Google Chrome 43.0.2357.132 Windows XP Windows XP
    Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/43.0.2357.132 Safari/537.36

    Tato pergola je moc pěkná vypadá hodně podobně jako ta, co jsme si nechali postavit u nás na zahradě. Super se pod ní odpočívá a momentálně se snažíme jí nechat zarůst květinami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..