Nová tyč na téměř nový postřikovač

Ne, že bych si chtěla udělat radost, že jsem si koupila novou tyč na postřikovač. Bohužel, tento nákup byl jen z nouze ctnost. A přestože jsem první letošní postřik zvládla i se starou děravou tyčí, v budoucnu jsem se už plýtvání postřiky chtěla vyhnout. Stálo mě to nemalou částku, ale jak můj soused řekl: „Co už, takový je život. Věci se prostě kazí.“ Vždyť ano. Jen proč tak rychle!

 


I když nejsem velkým zastáncem postřiků v ​​zahradě, ten předjarní je zkrátka nevyhnutelný. Proto jsem si minulý víkend tuto aktivitu naplánovala i já. Venku svítilo sluníčko, teplota ideální, tak jsem se do toho pustila. Vybrala jsem postřikovač, zadělala postřik. No jen co jsem nádobu natlakovala a začala rosit první větvičky, začalo mi být jaksi chladno na ruku, ve které jsem rozprašovač držela. Postřik totiž namísto aby proudil do trysky na konci rozprašovače, stékal mi proudem po ruce. Naštěstí jsem na ní měla rukavici.

Náhradní součástky za šílené ceny

postřikovač Nejprve jsem si myslela, že snad nemám dobře zašroubovanou postřikovací tyč. Nebo že mi v ní prasklo těsnění. Ale ani po jejím řádném dotažení se mi postřikovat nedalo. Až teď jsem totiž zjistila opravdovou závadu. Teleskopická tyč, z umělé hmoty, prostě praskla. Naštěstí jsem měla ještě jednu takovou tyč od minula. Měla sice přesně stejnou závadu, jen díra na ní nebyla až tak velká a tak se dala použít jako nouzové řešení. Jen jsem si tak v duchu povzdechla: „Kde jsou ty časy, když věci vydržely roky“ a druhý den zašla do obchodu po novou tyč.

Ještěže ji vůbec měli. No když mi prodavačka zahlásila cenu téměř 3 stovky, zalapala jsem po dechu. No jinou možnost jsem neměla, vždyť postřikovač bez koncové tyče mi je na dvě věci. Tak jsem ji tedy koupila. Jen jsem zvědavá, jak dlouho vydrží. Vždyť ta ostatní mi sloužila asi jen tři sezóny. A to ještě postřikuji jen sporadicky. Když si pomyslím, že první postřikovač, který jsem koupila hned při koupi zahrady ještě v roce 2000, mi bez jakékoliv závady vydržel dobrých deset let a na novém jsem již dvakrát musela vyměnit teleskopickou tyč, napadá mi, co se od té doby vlastně změnilo?

Je to jen náhoda? Nebo se dnes již věci opravdu vyrábějí tak, aby vydržely jen dokud trvá záruční doba? Obávám se však, že některé už nevydrží ani tolik.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..