Samozavlažovací květináče

Květiny v květináčích jsou neodmyslitelnou součástí snad každé domácnosti. Jedny dělají parádu barvou či tvarem listů a jiné zase svými nádhernými květy. Aby nám však každý kvítek přinášel potěšení a radost, potřebuje pro svůj růst vhodné podmínky. A jednou z těch nejzákladnějších je pravidelná zálivka. Co ale dělat v případě, že nemáte dost času na zalévání nebo jste déle mimo domov? Elegantním řešením jsou samozavlažovací květináče.

Samozavlažovací květináče se nám spojují více s letničkami a balkonem jak s interiérem. Jenže pracovně vytížené ženy či zapomnětliví muži jistě ocení samozavlažovací květináče i uvnitř svého bytu či domu. A celoročně. Jelikož rostliny vysazené v takových květináčích stačí zalévat jen několikrát do roka, ani vaše občasná nepřítomnost jim nijak neuškodí. Cestujete, kolik potřebujete a o květiny se nemusíte strachovat.

Samozavlažovací květináče jako šperk

Samozavlažovací květináče
Samozavlažovací květináče
Kromě toho, že vám samozavlažovací květináče ušetří čas a námahu při péči o vaše rostliny, mohou být efektním bytovým doplňkem. Jedny z nejkrásnějších a zároveň nejpraktičtějších jsou samozavlažovací květináče španělské značky Vondom. Svou velikostí, elegantním tvarem a svěžími barvami oživí i ten nejtmavší kout vašeho bytu.

Tak například květináče CONO ALTO. Už první pohled na ně potěší vaše oči. Jsou nádherné i samostatně, ale když vedle sebe postavíte dva nebo tři, efekt bude dokonalý. Dokonce si je můžete sladit s bytem či terasou i barevně. Umožňuje to celá škála moderních barev, ve kterých se vyrábějí.

Ačkoliv se tyto květináče mohou zdát zbytečně velké a tím pádem i těžké a nepraktické, opak je pravdou. Manipulace s nimi je překvapivě jednoduchá. Přesouvání umožňují zabudované kolečka. A tak ani letní přesun pokojových rostlin na terasu nebude pro vás žádný problém.

Samozavlažovací květináče jako náhrada za záhon

Pokud máte chuť pěstovat třeba bylinky a nemáte záhon, nevadí. Samozavlažovací květináče JARDINERA vám jej dokonale vynahradí. Jsou dostatečně velké a jejich prodloužený tvar je na bylinky jako stvořený. No pěstovat v něm můžete i balkonové rajčata či ředkvičku. Výhodou je dostatečně velký zásobník vody, který umožní rostlinám pohodlné přežití i v těch největších letních vedrech.

Jak fungují samozavlažovací květináče

Samozavlažovací květináče Vondom nabízejí luxus a praktičnost v jednom. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, odolává vlivu nepříznivého počasí. Je stálobarevný a dokonce na 100% recyklovatelný. Obal květináčů je tvořen dvěma vrstvami a samostatným zásobníkem na vodu. Po vysazení je sice třeba rostliny několik týdnů zalévat klasicky svrchu, ale jakmile kořeny přerostou dostatečně hluboko a dosáhnou hladinu vody v zásobníku, vaše péče o ně více méně končí. Nyní si už poradí i samy. Jen jim bude třeba vodu do zásobníku občas doplnit.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..