Kořenová čistírna

Nedávno u nás otevřeli veřejné koupaliště se třemi bazény. Avšak pro veřejnost slouží pouze dva a třetí, zarostlý zelení, je prý čistící. Na první dojem mi to přišlo divné, ale začal sem hledat na internetu další informace o „zeleném“ čištění vod a našel jsem informace o kořenových čističkách odpadních vod. Pro domácnosti, obce i průmyslové objekty.

Pokud máte k dispozici dostatečně velký pozemek, oceníte nejen schopnost kořenových čistíren čistit téměř všechny druhy odpadních vod, ale zejména nízkonákladovost. Nepotřebuje totiž žádnou elektrickou energii ke své činnosti. Výborné se srovnává s kolísáním množství odpadních vod a mají jen malou náchylnost k haváriím. Taková kořenová čistírna odpadních vod výborně zapadne do krajiny a odolávají i povodním. Nejstarší česká kořenová čistírna pracuje už 20 let,což jen potvrzuje jejich dlouhou životnost.

Kořenové čistírny simulují přírodní mokřady a využívají schopnost vodních a mokřadných rostlin přijímat organické látky z vody. Bakterie štěrku a kořenového systému odstraňují většinu znečištění.

Zkušenosti s projekcí a výstavbou kořenových čistíren firmy Grania vám pomohou dobře a rychle vybudovat i vaši čistírnu odpadních vod. Dlouholetá praxe se všemi druhy čistíren i běžných stavebních prací firmy je výhodou pro vás jako stavebníka. Kromě výstavby na klíč Grania nabízí i dozorování a konzultace svépomocné stavby kořenové čističky. Nebo jen částečnou stavební dodávku.

Dodavatelé vody zřejmě nebudou zlevňovat ani poplatky za vodu ani stočné za odpadní vody a dešťovou vodou. Klasická čistírna odpadních vod zase spotřebovává elektřinu. Kořenová čistírna jako vodní dílo sice potřebuje taky různá povolení, po jejím dokončení ale nenaruší přírodní ráz krajiny, kde je umístěna a dokonale vyčistí odpadní vody domácnosti. Zde opravdu platí, že co je ekologické, je i ekonomické. Protože neobsahuje žádné mechanické ani elektrické díly či řídící elektroniku, nehrozí její poškození velkou povodní či lokální průtrží mračen.

Líbí se mi být soběstačným a nezávislým. Získat pozemek a rodinný dům, tak kořenova čistička vod bude součástí mého bydlení.

Jeden komentář u “Kořenová čistírna

  1. Maxthon 4.4.2.2000 Maxthon 4.4.2.2000 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Maxthon/4.4.2.2000 Chrome/30.0.1599.101 Safari/537.36

    Mnoho informací o kořenových čistírnách naleznete na našich nových stránkách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..