CAD programy – v jakých profesích se vám při práci budou hodit?

Potřebujete ve vaši profesi rýsovat, vytvářet návrhy či modely? Potom zaměřte pozornost na CAD programy. Ve kterých profesích se vám budou určitě hodit?

Vyberte si jednoduchý program na technické kreslení

V rámci možností takový, aby jste s ním uměli jednoduše pracovat. Program na technické kreslení GstarCAD Standard představuje jednu z nejrozsáhlejších funkcionalit pro univerzální 2D rýsování. V podstatě by se dalo říct, že jde o jakousi elektronickou rýsovací desku.

Tento 2D CAD program poskytuje neomezené možnosti nakreslit jakýkoliv 2D technický výkres nebo vytvořit konstrukční dokumentaci podle mezinárodních a národních norem, nebo vlastních standardů (typy čar, kótovací styly, výkresové šablony, atd.). Program na technické kreslení GstarCAD Standard podporuje také rozšíření o profesionální nástavbové aplikace a moduly. Už žádné konverze, importy či exporty dat. Pracujete s výkresy přímo ve formátě DWG a jste tak úplně kompatibilní. A pokud jste byli doteď zvyklý pracovat v programech AutoCAD, potěšíme vás. GstarCAD Standard je mu velmi podobný.

Tento standardní 2D CAD program se hodí pro:

  • tvorbu plánů, schémat, analýz
  • všechny technické obory
  • průmysl
  • geodézii
  • samosprávu obcí

Vyberte si specializovaný program na technické kreslení

CADprofi Mechanical

Tento program na technické kreslení je vhodný pro navrhování v oblastech strojírenství, přístrojů a zařízení, mechaniky a ocelových konstrukcí. Modul poskytuje rozsáhlé knihovny normalizovaných dílů. Naleznete zde matice, pružiny, ložiska, ocelové profily, atd. Dají se také kreslit schémata pro pneumatiku a hydrauliku.

CADprofi HVAC & Piping

Aplikaci využijete při projektování budov. Pomůže řešit oblasti jako jsou topení, ventilace, klimatizace či potrubí.

Obsahuje knihovnu objektů, umožňujících návrh zařízení jakéhokoliv typu: HVAC (vytápění, větrání a klimatizace), potrubí, plynu, zdravotní a požární bezpečností techniky či chladících instalací. Stejně, jako jiné druhy technologických zařízení pro pozemní a průmyslové stavby. Při navrhování komplexních projektů oceníte funkci navrhování plánů a diagramů, společně s izometrickým pohledem.

CADprofi Electrical

Program na technické kreslení ulehčuje konstrukci složitých elektrických, světelných či telekomunikačních zařízení. Modul Electrical můžete použít na kreslení elektroinstalace. Pro návrhy složitých zařízení, jakou jsou silnoproud, nízké napětí, telekomunikační, bezpečností a anténní instalace.

Obsahuje tisíce symbolů odpovídajících nejnovějším elektrickým normám, svítidla i rozvaděče. Aplikace zjednodušuje zakreslení drátů a elektroinstalačních kanálů. Najdete zde také velmi užitečné funkce jako jsou automatické číslování elektrických obvodů a editor diagramů.

CADprofi Architectural

Pracujete v oblasti architektury a stavebnictví? Ulehčete si kreslení s těmito programy. Pokud vás čeká projektování, bude se vám hodit rozšířená nabídka příkazů a funkcí programu, které použijete k efektivnějšímu vytváření stavebních plánů, řezů a půdorysů.

Kromě toho obsahuje praktické funkce ulehčující kreslení: vícevrstvé stěny, architektonické kótování, rychlé vytváření popisů. Najdete zde rozsáhlou knihovnu oken, dveří, nábytku a dalšího zařízení. V programu se dají navrhovat dokonce i havarijní únikové plány a trasy.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..