Stínění ve městě

Nejen novostavby či rekonstruované panelákové byty s novými plastovými okny potřebují na jaře zastínit okna žaluziemi, aby do místností nepronikalo moc ostré slunce a nerušilo při odpočinku nebo při čtení. Stínění oken nebo teras balkonů můžeme provést i na bytech starší bytové zástavby.

Žaluzie do oken požadují i obyvatelé starších bytů v centrech měst na starší dřevěná okna. S montáží není žádný problém, pokud byla okna dobře udržovaná a ošetřovaná a jsou v dobrém stavu. Do úvahy přicházejí jak žaluzie z vnitřní strany oken, tak u dřevěných oken zcela běžné meziokenní žaluzie.

dřevěné žaluzie
dřevěné žaluzie
Nejčastějším typem stínění proti slunci jsou hliníkové horizontální žaluzie, vybavené buď ručním ovládáním ovládací tyčí nebo řetízkem a v komfortnějším provedení poháněné elektromotorkem s dálkovým ovládáním. Ovšem do starších bytů se můžou někdy víc hodit vertikální žaluzie, které mohou plnit funkci stínění i estetickou, pokud překryjí například nevhodný výhled z oken.

Komu nevyhovují hliníkové horizontální žaluzie ani látkové svislé, může vyřešit stínění žaluziemi dřevěnými nebo dostupnějšími bambusovými.

Stín na terase a balkonu

Balkóny a terasy lze překrýt a zastínit i zvenku. Markýzy Praha, to je firma Univers, osvědčený dodavatel. I když jste možná zvyklý vidět markýzy na terasách rodinných domů, markýzy najdou své uplatnění i na starší bytové zástavbě a skvěle vyřeší stín na balkonech nebo terasách.

Kazetové výsuvné markýzy s lehkým ovládáním můžete nechat namontovat na zeď a kdykoliv potřebujete, máte stín a získáte poklidné místo pro odpočinek v parném dnu. Naopak, když slunce zajde za mrak, markýzu složíte a máte opět krásný výhled.

Abyste ve svém pohodlném křesle pod markýzou nemuseli sedět jen tak, mám tu pro vás tip na dobré čtení. Vezměte si svůj tablet nebo netbook a podívejte se na nějaké zajímavosti na internetu. Třeba najdete nějakou inspiraci pro svůj byt či zahradu, nebo návod na novou společenskou hru či tip na výlet s rodinou.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..