Postřeh z procházky městem

Po nedělním obědě dobře padne malá procházka. A tak jsme se dnes s přítelem vybrali do ulic našeho městečka pokukovat, co je nového.

Při pohledu z auta to člověk až tak nevnímá, ale když se projde pěšky, objeví zajímavé věci. Například i to, jak po roce dopadla proměna jedné z ulic ve středu našeho města.

Původně byly po obou stranách záhony růží a košaté stromy, které dělali příjemný stín na lavičky pod nimi. Keříčkové růže v různých barvách byly sice nádherné, ale potřebovali občas ostříhat či zrýt. No a stromy, s těmi je práce méně, ale jednou za čas je také třeba zastřihnout. Na to vše však potřebujete lidi.

Zřejmě máme ve městě málo nezaměstnaných, kteří by mohli takové záhony udržovat, neboť loni se město rozhodlo, že přemění tyto záhony na „bezúdržbové“.

ruze A tak pokáceli všechny staré stromy i růže. Nových stromů vysadili jen pár a místo růží vysadili okrasné keře s růžovými kvítky, myslím, že se jmenují tavolníky. Zem pod keři pokryly netkanou textilií a zasypali mulčovací kůrou. Tímto se péče o záhony ze strany města skončila.

Od té doby uběhl asi rok. Ulice vypadá všelijak, jen ne upraveně. Většina stromků to nepřežila, zřejmě je nikdo od té doby nezalil, neboť třímetrové stromy s kořenovým balem by se měly ujmout bez problémů. Okrasné keře jsou asi metr vysoké, ale stejně tak vysoký je i plevel, který vyrostla mezi černou textilii. I mulčovací kůra se postupně rozkládá a tak textilie prosvítá stále více.

No prostě taková malá džungle ve městě. Jen mi tak napadlo, kolik tato „paráda“ město stála. Při dnešních cenách dřevin, keřů či mulčovací kůry to mohla být dost zajímavá částka. Myslím si, že když už investovali do proměny, mohli myslet i trošku dopředu a zajistit alespoň minimální údržbu. Nebo jim je to jedno? Zřejmě pan primátor nechodí po svém městě pěšky …

Podobné články:

Kokosový olej pro zdraví a krásu
Snad každá příručka pro zdravé stravování doporučuje snížit spotřebu tuků....
Číst dále
Velký vánoční nákup, výzdoba a inspirace
S výzdobou na vánoce začínáme již v době adventu. Minimálně měsíc před...
Číst dále
Samozavlažovací květináče
Květiny v květináčích jsou neodmyslitelnou součástí snad každé domácnosti. Jedny...
Číst dále
Vajíčka: Cholesterolová bomba nebo zdraví prospěšná potravina?
Jsou vajíčka zdravá? A kolik jich máme jíst? Možná ani...
Číst dále
Vyrobil jsem domeček pro hmyz
Bez včel a jiných opylovačů to v zahradě nejde. Darmo...
Číst dále
Jak léčit artrozu
Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, kterým v současné době trpí velká...
Číst dále

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..