web analytics
Čvn 282013
 

I když je podle mnoha jaro nejkrásnějším obdobím v zahradě, ani léto nemusí v ničem zaostávat. Zvlášť pokud si do své zahrady vyberete takové druhy rostlin, které svým kvetením na sebe vzájemně navazují. Zahrádka tak vypadá v každém ročním období zajímavě a krásné. Pro malou inspiraci vám nabízím pohled do mé červnové zahrady.

 moje zahrada v červnu

okrasné keře

Právě se díváte na rozkvetlé okrasné keře v bílém tónu. V popředí dělá parádu voňavý pajasmín, za ním bílý trojpuk a při chatce bílá popínavá růže.

 zátiší pod chatkou

zátiší pod chatkou

Sleva jako sluníčko záři panašovaný brslen na kmínku, za ním starorůžový klematis, bílá zahradní hortenzie a oranžové Denivka. V popředí se už už chystá rozvinout svou krásu velkokvětá lilie.

 velkokvětý klematis

velkokvětý klematis

Tak takovou parádu dělá klematis, který jsem jako drobounkou rostlinku koupila před pár lety v Lidlu za padesát korun.

 něžné zvonečky

něžné zvonečky

 denivka

denivkový minizáhon

I tyto krasavice jsou úlovkem z Lidlu. Ze dvou téměř suchých kořínků se mi takto rozrostly. Škoda jen, že každý kvítek vydrží na rostlince jen jeden den. Ještěže jich je tak mnoho. 🙂

anglické růže z mé sbírky

anglické růže z mé sbírky

 růžová krása

oranžovo-žlutá krása

 fialová královna květin

fialová královna květin

 růže a pivoňka

růžový záhon a pivoňky

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..