Moje cestovatelské menu

Můj přítel se svým kamarádem se dohodl, že se půjdou podívat na trh s autosoučástky do Polska. Nabídli nám, tedy jeho manželce a mně, že pokud na ně počkáme, dokud si tam zařídí své věci, vezmou nás do nedalekého obchodního centra na nákupy. Této lákavé nabídce jsme samozřejmě nemohli odolat. Trh začíná v neděli brzy ráno. Vyrazit na cestu bylo třeba už krátce po půlnoci. Na to, že se někde po cestě najíme v restauraci, se spolehnout velmi nedalo. Non stop motoresty téměř vymřeli. Protože z hlediska racionálního stravování i dostatku energie na celý den je třeba stravovat se každé tři hodiny, musela jsem tuto situaci vyřešit sama.

Den před cestou jsem upekla čerstvý kváskový chléb. K němu pár plátků kvalitní šunky s kouskem tvrdého sýra. Příteli jsem připravila jeho oblíbený bílý chléb s jogurtovou pomazánkou, šunkou, dvěma plátky sýra a trochou zelené papriky. Snídaně vybavené. A co na oběd? Smažené kuře. smažené kuře

Možná si řeknete, že to není zrovna zdravá strava. Máte zčásti pravdu. Ale chuť a vůně tohoto jídla nám připomíná naše dětství, kdy smažené kuřecí stehno nemohlo chybět na žádném výletě. Zdravější alternativa v mém podání bylo „štíhlé“ kuře, koupeno v malé masně. Vypadalo jako domácí. Žádné uměle „nafouknuté“ hormony. Doma jsem ho umyla, naporcovala a zbavila kůže. Na obalení jsem použila celozrnnou špaldovou mouku, vajíčko a strouhanku z grahamových rohlíků. Po vysmažení jsem jednotlivé kousky vybrala na papírový ubrousek, abych je zbavila přebytečného tuku. Jako přílohu jsem použila chléb od snídaně. Miskou nakrájených čerstvých okurek se slupkou jsem doplnila enzymy, vlákninu i tekutiny. Jako zákusek či na pozdější svačinu jsem ještě upekla kynutý koláč z celozrnné mouky s čerstvými švestkami a drobenkou. Pokud bychom byli přesto hladoví, žádný problém. V záloze ještě zbylo pět chlebových placek z čerstvě namleté ​​pohankové mouky.

Abychom předešli únavě, je dobré dodržet i  chlebové placky pitný režim. Proto u nás v autě nikdy nechybí pár lahví perlivé vody a moje oblíbená voda z vodovodu.

Když se takto vyzbrojíte na cestu, má to minimálně jednu velkou výhodu. Určitě nebudete hladoví a pokud se vám cestou naskytne možnost najíst se něčeho dobrého podle vaší chuti, vždy můžete své jídlo donést domů.

 

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..