Odšťavňovače

I když možná nemáte ovoce ze své vlastní zahrady, naštěstí sezóna těchto sladkých plodů již začala. A tak stačí zajít na nejbližší trh a vybrat si vitamíny podle vaší chuti. Oblíbené je však nejen samotné ovoce, ale i čerstvá ovocná šťáva. A na její přípravu jsou ideální výkonné odšťavňovače.

Koupit si takový odšťavňovač byl kdysi i můj sen. Chodila jsem z prodejny do prodejny a prohlížela různé odšťavňovače. A protože i můj syn o tomto mém snu věděl, na jedny Vánoce mě překvapil. Pod stromečkem jsem si našla jakousi velkou krabici. No a v ní nový odšťavňovač.

Čerstvá ovocná šťáva jako zdroj vitamínů

Přestože by si někdo mohl myslet, že použití odšťavňovače je sezónní záležitost, opak je pravdou. Vždyť čerstvá ovocná šťáva je oblíbenou pochoutkou a můžete ji pít po celý rok. V létě na její výrobu použijete domácí plody, třeba jahody či maliny z vaší zahrady u domu, no a v zimě je vyměníte za citrusy. Získáte tak cenný zdroj vitamínů pro vaše tělo. A nejen to. Pro dobré zdraví je důležitý i vysoký obsah vlákniny či antioxidantů. A právě těch je v čerstvé šťávě nejvíce.

Odšťavňovače plné výhod

Výkonné odšťavňovače nabízejí několik výhod. Jednou z nich je rychlá a jednoduchá obsluha. V průběhu několika minut si tak můžete dopřát sklenici čerstvé ovocné šťávy. Přitom použité ovoce nemusíte pracně krájet na malé kousky. Stačí odstranit vrchní slupku a odšťavňovače si s ním už poradí. A například jablíčka můžete do odšťavňovače vkládat celé. I se slupkou. A nemějte obavy, žádné slupky ani zrníčka se do hotové šťávy nedostanou. Na jejich oddělení poslouží sítko s drobnými otvory. Na něm se všechny tvrdé části zachytí. Umýt použité sítko zvládnete také velmi jednoduše. Buď ho opláchnete proudem vody nebo vám s tím pomůže myčka nádobí.

Odšťavňovače však můžete využít i jinak. Zkuste to jako já. Využila jsem ho při vaření domácího povidel. Že si neumíte představit jak? Čerstvé ovoce jsem nejprve odšťavnila v odšťavňovači a pak jsem do něj zpět přidala oddělenou dužinu. Můžete ji přidat celou, nebo jen část, záleží jen na vás, jaké husté povidla chcete mít. Pak už stačí jen přidat cukr, případně nějaký želírující přípravek a vaření povidel může začít.

Pokud se tedy chystáte na zpracování ovoce z letošní úrody, nezapomeňte, že použitím vhodného odšťavňovače získáte nejen úžasnou čerstvou šťávu plnou vitamínů, ale také základ pro výborná domácí povidla.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..