Jak vybrat probiotika pro děti

Léto je náročné období pro děti a jejich opatrovatele. Začínají prázdniny, dovolené a děti tráví čas s kamarády, u babičky, či v táborech. Stačí, aby v zápalu dětských her snědly ovoce, které zapomněly umýt nebo nebylo nejčerstvější a hned jsou tady střevní potíže. Nemusí to být nic vážného, ale děti pak potřebují naši pomoc.

Jak zlepšit trávení

Průjmy mohou způsobit nejenom nahnilá jablka, ale i kombinace ovoce a studené vody nebo jenom obyčejné přecpání se vším možným, co zahrada u babičky nabízí. Městské děti, neznalé přírodních zahrad, mohou najednou dostat chuť na všechno ovoce, co vidí, a babička má o starost víc. Nemoci dětí nemusí být vážné, ale babičce, která vychovávala své děti už dávno, mohou nadělat vrásky na čele. Nejjistějším řešením je přísná dieta. Ovšem nechat regeneraci trávení na dětském tělíčku může trvat dlouho. A dětské hry nepočkají.

Obnova mikroflóry

S trávením pozřeného jídla ve střevech pomáhá lidem střevní mikroflóra, neviditelní pomocníci rozkládající potravu na živiny. Nerovnováhu způsobenou průjmem, zvracením anebo nemocí pomohou zvrátit dodatečně podávaná probiotika, výrazně se tím zkrátí rekonvalescence a dítě může opět bez problémů jíst veškerá jídla. Probiotika obsahují i přírodně kvašené mléčné výrobky.

Kde najít další informace?

Většinou hledáme informace narychlo. Nejsme připraveni na jejich akutní potřebu. Nemáme nastudovány vědomosti pro případ budoucí potřeby. Využijme současné možnosti a dostupnou techniku, počítač, tablet, případně smartphone. Vše, co potřebujete vědět o tom, jak vybrat probiotika pro děti nebo dospělé, najdete v magazínu Plné zdraví. S ním se zvládnete postarat o děti v době prázdnin nebo dovolené, když se vyskytne situace, se kterou jste zatím neměli zkušenost. Děti jsou naše radost, ať jste rodiče či prarodiče a když se vyskytne drobná lapálie nebo zdravotní problém, chceme je mít opět zase zdravé a hravé.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..