Zdravá a fitness výživa

O zdravé výživě už slyšelo mnoho lidí a mnozí se pokoušeli i ji praktikovat. V konfrontaci s běžnou nabídkou supermarketů hlavního proudu a obědových menu restaurací nabízejících jídla typu závodního stravování lehce nabude zájemce o kvalitní jídlo dojmu, že se jedná o nesplnitelný úkol. Kdo to ale opravdu myslí se zvyšováním kvality potravin pro sebe a své blízké vážně, ví, kde potraviny neohrožující naše zdraví může koupit.
 

 

Na úvod je nutno říci, že pojem „zdravá výživa“ bychom měli konkretizovat s ohledem na cíle, kterých chceme dosáhnout. Něco jiného může za zdravou stravu považovat člověk, snažící se redukovat svou hmotnost a zlepšit poměr svalové hmoty a tuku, něco jiného zase člověk, pravidelně sportující a podávající vrcholné výkony. Sportovní strava musí být bohatá jak na bílkoviny, tak musí poskytovat dostatek energie pro svaly.

Ale i člověk, který nemá zájem o vrcholné sportovní výkony, může jíst dobře a zdravě. Minimálně pro dobré trávení, pro své zdraví a celkovou osobní pohodu. Z velkého množství zboží, které má dobrý obchod na skladě, si můžete vybrat například takovou „běžnou“ potravinu, jakou je finský žitný chléb nebo Italské semolinové těstoviny špagety. Možná vás překvapí, že jich sníte méně, než běžných levných špaget a delší dobu nebudete pociťovat hlad. To je další benefit k tomu, že se nelepí. Nižší glykemický index je předurčuje ke konzumaci lidem, kteří již mají menší problémy s kolísáním hladiny krevního cukru a špatně fungujícím inzulínem v krvi.

spagety

Zdravá výživa nemusí být drahá, registrací na eshopu získáte nejen zajímavé ceny, ale také přístup k výživovému poradenství od lidí, kteří svou práci milují a rozumí ji.

Dlouhodobé zkušenosti ukazují, že vynechání všelijakých pochutin a pamlsků, převážně škrobového charakteru, z našeho jídelního lístku má pozitivní vliv na naše zdraví a tělesnou kondici, i když nesportujeme, anebo jen rekreačně. Nahrazení potravin bez nutričních hodnot kvalitními výrobky se pozitivně projeví už za krátkou dobu a mnohdy i ušetří nemalé peníze za léky, které pak už nemusíme brát.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..