Nepodceňujte výběr ledničky

Současnou domácnost si bez ledničky neumíme představit. Uchováváme v ní suroviny na přípravu jídel i hotové pokrmy. Díky ledničce šetříme čas, protože jinak bychom museli vařit každý den a v malém. A taky nakupovat každý den jen to, co okamžitě sníme. Ledničky nám tedy šetří čas i peníze. Proto výběru nové lednice věnujte dostatek času.

 

Většina lidí rozhodně nekupuje ledničku často. Když si dobře vyberete, slouží vám dlouho. A za tu dobu se technologický pokrok nezastaví. Co bylo nové, moderní a úsporné před deseti lety, je dnes už zastaralá minulost. Musíte si znovu nastudovat parametry, abyste správně vybrali novou ledničku jako náhradu staré, nebo když potřebujete větší, případně zařizujete víkendovou chalupu.

Většinu lidí zajímá vnitřní objem ledničky, aby se do ní vešlo předpokládané množství potravin. Kromě velikosti chladničky i části pro mrazák nezapomínejte i na prostor pro láhve. Pravé nebo levé otevírání řešit nemusíte, to je lehce přestavitelné podle vaší potřeby. Když si vyberete tu správnou ledničku pro sebe, nezapomeňte ještě ověřit její vnější rozměry, zda se vám vejde do prostoru, kam ji plánujete postavit.

Ovšem nejen velikost a vzhled ledničky je důležitý. Aby vás její provoz nevyšel moc draho, je potřeba znát energetickou účinnost a spotřebu elektřiny. A vybírat si srovnáním mezi různými typy. V tom vám pomůže například www.expert.cz. Možná zjistíte, že se vyplatí si trochu připlatit při nákupu a pak dlouhá léta šetřit při provozu vaší nové ledničky.

Americká lednička

Jestli opravdu hledáte velkou lednici, protože máte velkou rodinu, zvažte nákup americké ledničky, které jsou známé svým dvoudveřovým provedením. Do ní se vám vejde skutečně hodně surovin, zeleniny nebo nápojů i hotových jídel. U tohoto typu zvláště dbejte na to, aby se vám svými vnějšími rozměry vešla do plánovaného prostotu a taky na to, že se dveře ledničky otevírají do obou stran.

Čas věnovaný srovnání různých typů ledniček se vám vrátí v její dlouhé životnosti a v kvalitě uskladněných potravin.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..