Detoxikujte – rada za všechny drobné

Ženské magazíny tištěné, televizní i ty internetové jsou v jarním období plné doporučení na detoxikaci. Ale ne jen na jaře. Detoxikovat své tělo doporučují odbornice na zdraví i v době, kdy žena cítí zvýšenou únavu nebo když plánuje otěhotnět. Základem těchto rad je nechat tělo vyplavit škodliviny, které za poslední období absorbovalo z potravin.
Všechny tyto rady jsou „na kočku“, jak se říká. Proč?

Ptáte se, co je špatného na tom nechat ze svého těla odstranit nahromaděné škodlivé látky? Právě to. Že někdo doporučuje jednou za rok nebo i častěji podstoupit detoxikační kúru. Tedy na několik dní nastavit své tělo a stravovací návyky tak, aby z těla odpluli jedy. Nejčastěji tím, že několik dní se bude pít voda, či ochucená voda nebo dokonce budou pít různé mixované nápoje, převážně ze zeleniny (kterou by většina lidí jinak vůbec nesnědla, ale rozšlehanou s jinou zeleninou ji vypije, neboť to prý pomáhá).

Při detoxikaci jsou oblíbené různé zelené „nápoje“

V žebříčku detoxikačních potravin a nápojů vede zelená barva. Ať už kávy, ječmene, řas, okurek. A hned po doporučení surovin najdete doporučení na přístroje, které vám detoxikační potraviny a nápoje připraví…

Vždyť je to celé postavené na hlavu. Proč bych se měl pravidelně detoxikovat a před tím pravidelně konzumovat potraviny, které mě toxikují? Proč bych měl pravidelně jíst jedy?

Není mnohem jednodušší neotravovat své tělo průmyslově připravovanými potravinami s náhražkami, dochucovadly a barvivy, okořeněné konzervanty, převážně z polotovarů nebo dopékaných pekařských výrobků, než do sebe cpát kdeco a pak se detoxikovat?

I když nemáte svůj domácí statek a nepěstujete kvantum zeleniny, stále se dá i v obchodní síti vybrat kvalitní maso nebo uzenina, jen to chce věnovat trochu času četbě složení a nekvalitní přechemizovaný výrobek vrátit do regálu. Když obsahuje jogurt místo ovoce ovocnou příchuť a namísto zahušťující tuku kukuřičný škrob, vraťte ho do regálu. Když obsahuje chléb složek na pět řádků, vraťte ho do regálu a zkuste koupit jiný nebo si sami upéct kváskový chléb doma. A zeleninu bez hnojiv a postřiků si vypěstujete i na svém balkoně.

Když se přestanete cpát otráveným jídlem, nebudete muset své tělo detoxikovat podle moudrých rad lidi, kteří propagují malé kuchyňské spotřebiče. Může být detoxikační nápoj z kupované chemické zeleniny opravdu ozdravující?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..