web analytics
Bře 252018
 

Tedy stačí, ale jen v malé zahrádce, kde je málo trávy. Jakmile je pozemek větší, členitější nebo svažitý, snadno se může stát, že je výhodnější každou část zahrady sekat jiným typem sekačky. Zjistili jsme to na vlastní kůži, či spíše na vlastním trávníku. Nakonec máme ve velké zahradě pět sekaček a ještě by se nám možná jedna hodila.

Začínali jsme malým motorovým strunovým vyžínačem. Ideální stroj na vyžínání trávy mezi stromky a kolem květinových záhonů i keřů. Sekání několikrát do roka nelimituje nízký výkon sekačky, ale potřeba doslova piplavé práce kolem jiných rostlin v zahradě. Výhodou je nízká hmotnost sekaček s motorem kolem 25 kubických centimetrů.

Že to bude málo jsme pochopili hned, jak jsme koupili novou zahradu. Mnohem více trávy bude chtít větší sekačku. Tak jsme si koupili křovinořez. Ale nosit ho dlouho na ramenou se nám také velmi nechtělo. Nalezli jsme křovinořez s podvozkem. A tak jsme kosili velké plochy tím velkým, čtyřicetkubíkovým a kolem záhonů tím malým. Ale roky se na něm podepsaly, začal špatně startovat. Já jsem ho nahodil, Olince se už nedalo. Tak koupila stejně velký, či spíše stejně malý vyžínač. Já vykosím trávu Zipperem, ona si dokončí kolem rostlin malým vyžínačem.

Na velké plochy využíváme křovinořez na podvozku

No ale kolem drobných rostlin a květinek je i motorový vyžínač přece jen trochu silný. Tak naši flotilu sekaček rozšířil akumulátorový vyžínač s jednou tenkou strunou. Vydrží sekat na jedno nabití dvacet minut. Dost na to, aby se dočistilo kolem květinek po hrubém posečení vyžínačem.

Křovinořez s koly seče dobře, má silný motor, jen se s ním ne dobře manévruje okolo pletivového plotu nebo některých keřů. Po čase jsme dokoupili klasický křovinořez/vyžínač se středně silným motorem cca 33 cm3. Dost snadné na manipulaci, dost silný na sečení okolo stromů a plotů, dost jemný, aby vše neničil.

úprava trávníku

Takže už nám chybí jen jeden typ sekačky. Na sekání nízké trávy před domem. Zipper je zbytečně silný, střední křovinořez neseká dost pěkně. Jen se musíme ještě rozhodnout, zda si koupíme elektrickou nebo benzinovou sekačku. Naštěstí existuje možnost vybrat si sekačku podle velikosti pozemku, jeho členitosti i způsobu použití. Stačí přečíst několik recenzí a koupit si sekačku podle toho, co s ní chcete sekat.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..