Při sledování programu s prý dobrými radami pro domácnost si občas člověk musí poklepal po čele a pomyslet si, jestli to opravdu myslí vážně. Včera například radili, jak si doma vyrobit výborný zázvorový sirup.
Postup se mi zdál přinejmenším podivný a tak mi nedalo, abych se nepodívala na internet. No a tam jsem stejný recept našla na více stránkách. Že by tu platilo, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou?
A o co vlastně jde? V receptu se píše, že je potřeba čerstvý zázvor očistit a nakrájet na kousky. Vodu nechat sevřít, do ní pak přidat cukr, v televizi tvrdili, že je lepší hnědý. Podle mě na tuto „gebuzinu“ to je úplně jedno. Ale pojďme dál. Ten cukr tedy v té vodě je třeba rozpustit a pak přidat nakrájený zázvor. Potud ještě jako tak jde, ale dál je to tragédie.
Když už máme zázvor v cukrové vodě, budeme ho vařit 1 hodinu. Pokud nebude sirup dost hustý, může se vařit další půl hodiny. Po této době se nechá vychladnout, přecedí se do láhve a uchová v chladničce. Když si pak chcete připravit zázvorovou limonádu, stačí do sodovky přidat trochu sirupu a limetkové šťávy a je hotovo.
Co na to řeknete? Zdá se vám to normální?
Pokud si přece koupím čerstvý zázvor, chci z něj získat co nejvíce cenných látek. Vitamíny se teplem ničí, to vědí už i malé děti a cenné vonné oleje také zbytečně vyprchají.
Přitom komentáře k tomuto receptu jsou pozitivní. Co na tom, že jsme se dopracovali k bezcenné mase, hlavní je, že chutná sladce. Dokonce prý úplně přestane pálit. No to už je jen výhoda. Vždyť právě kvůli této vlastnosti si čaj ze zázvoru většina lidí vaří. Aby pálivá chuť pomohla ohřát tělo při nachlazení, nebo podpořila špatné trávení.
Jakoby nestačilo, že výrobci potravin v nich zlikvidují všechno živé, jen aby nehnily a nekvasili, někteří lidé to samé dělají s živými potravinami ještě i doma. Co už, možná se bojí, že by jim čerstvé potraviny náhodou posílily zdraví a tomu třeba zabránit.
Komentáře