Moje dnešní nová zkušenost

Před časem jsem psala o zkušenosti z obchodu se zdravou výživou v našem krajském městě. Prodavačka tam na mě zvýšila hlas po tom, jak jsem se ptala na miso v skleničce. Prý oni mívají v sáčku a ani jinde ve městě určitě miso ve skle nemají. Dnes mě pracovní povinnosti zavedli do Zvolena. Nedalo mi, abych se nezastavila v místním obchodě se zdravou výživou. Má název Biosen.

Služby tohoto obchodu jsem v minulosti využila, i když nejsem ze Zvolena, a oni provozují i internetový obchod. Byla jsem vždy spokojená s výběrem, cenami i s dodací lhůtou zboží. Pokud jsem ale ve městě a mám chvíli čas, ráda se v tomto obchodě zastavím. Tak tomu bylo i dnes.

Milá slečna za pultem na mě netlačila, abych si rychle něco vybrala. Nechala mě poohlédnout se, co mají. Jistě to znáte, že když nemáte na lístku napsáno, co přesně chcete koupit, tak vám chvíli trvá, než si vzpomenete, co jste vlastně chtěli. První, co mě upoutalo, bylo moje oblíbené miso ve skle. Bylo rýžovo-sójové a zcela běžně na polici. To jsou věci, že? I lněný olej měli, za studena lisovaný a ještě uložený pěkně v chladničce, tak jak má být. Další plus pro tento obchod. Potřebovala jsem ještě nějakou sójovou mouku. Měli nejméně dva druhy, plnotučnou i odtučněnou. Jednu jsem si hned vybrala a pokračovala v okukování zboží v poličkách. Byla bych si ještě koupila žitnou mouku na chléb, ale slečna prodavačka se omluvila, že jsou před zbožím a určité suroviny jim chybí. Nevadí, možná příště. Zato měli v nabídce široký výběr bio koření, čajů a také různé olejíčky. Škoda jen, že citronový na pečení neměli, ale ten jsem u nás na Slovensku ještě nikde neviděla. Prý to od nich ještě nikdo nechtěl. Co už, koláčky budou vonět jen vanilkou a ne citronem.

A co dodat na závěr? Snad jen tolik, že pokud budu příště ve Zvolenu, určitě tento malý obchůdek ve dvoře ráda navštívím, protože vím, že tu na mě brblat nebudou, i když si budu ptát něco, co zrovna na polici nemají.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..