Indukční varné desky

Nedávno jsem nesla švagrové kvásek na pečení domácího chleba. Jak jsem tak stála přede dveřmi a čekala, dokud mi otevře, vzpomněla jsem si, jak moc před pár lety toužila po varné desce. Sen se jí nakonec splnil a já od té doby poslouchám na indukční varné desky jen samou chválu. Že by se časem stala indukční deska i mým snem?

Indukční desky jsou na našem trhu již nějakou dobu. Jejich cena však, hlavně ze začátku, nebyla nejnižší. No všichni ti, kteří se pro indukční varné desky rozhodli, už dávno nejen, že ušetřili, ale spokojeně si užívají všechny jejich výhody.

Indukční desky, rychlé a bezpečné

Znáte to, přijdete odpoledne z práce unavená, no rodinu bez teplé večeře nechat nemíníte. Jak to ale vymyslet, aby byla na stole co nejrychleji? S pomocí praktického vybavení v podobě indukční varné desky máte dopředu vyhráno. Ať už se rozhodnete pro těstoviny nebo pro polévku, voda vám v hrnci sevře v průběhu několika minut. A jak je to možné? Indukční varné desky totiž dokonale využívají vznikající teplo. To se šíří rovnoměrně po celém dně hrnce a do připravovaného jídla. Jídlo se tak připraví mnohem rychleji než na klasickém elektrickém či plynovém sporáku. Při vaření tak ušetříte nejen čas, ale i spotřebovanou energii. A to nemluvím o jednoduché údržbě. Kdo měl ve své kuchyni plynový sporák a vyměnil ho za indukční desku, jistě ví, o čem mluvím.

Ačkoliv se suroviny uvnitř hrnce ohřejí doslova za okamžik, samotné indukční varné desky zůstávají chladné. Tuto přednost jistě ocení hlavně maminky malých neposedných dětí. Ty totiž v domácnosti rádi pomáhají, ale v nestřežené chvíli si mohou velmi rychle ublížit. Pokud však máte v kuchyni indukční desky, o bezpečnost vašich dětí se starat nemusíte. Dětská pojistka se o vše postará za vás.

Ačkoliv se v popisu na indukční varné desky uvádí, že na vaření na nich je ideální používat speciální nádoby, nelekejte se. Zvládnete to i s těmi, které už doma máte. Vodivý materiál je však podmínkou. A tak kromě nádob z varného skla můžete použít jakékoliv nerezové hrnce.

Pokud tedy uvažujete o výměně starého sporáku za nový, na indukční varné desky rozhodně nezapomeňte. Vstupní investice se vám určitě vrátí. A to nejen v ceně spotřebované energie. Vždyť úspora času, čistá kuchyň a bezpečí vašich dětí rozhodně stojí za to.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..