web analytics
Zář 202016
 

Sháníte ještě poslední věci do školy pro vašeho caparta? Stará aktovka po sourozencích mu rozhodně nevyhovuje, a navíc se obáváte, že mu nevratně zničí záda? Jak postupovat při výběru kvalitního batohu? Kde nakupovat pomůcky s minimem námahy a vynaložení času?
 

Školní potřeby

Nákup pomůcek pro nový školní rok je každoročně hororovým kláním pro všechny zúčastněné, rodiče i děti. Nejhorší na tom je, že školní potřeby nebudete mít z krku po jediném nákupu, v průběhu roku je budete muset dokupovat a stále shánět nové. Týká se to především sešitů, psacích potřeb, ztracených pravítek, kružítek, školních desek, počmáraných obalů na sešity, malířských potřeb, přezůvek a cviček, ze kterých děti rychle vyrostou. Jak to všechno přežít ve zdraví? V dnešní době už naštěstí nemusíte na začátku září stát dlouhé fronty u pokladny v papírnictví a každý měsíc vážit cestu do města pro pár tužek a lepidlo. Nakupujte v eshopu, ušetří vám to nervy i čas. Posaďte si dítě na klín k počítači a vybírejte spolu, je to hračka.

t-8010-city-cars

Školní batohy a aktovky

Jaké jsou základní typy školních tašek a jaká kritéria musí splňovat kvalitní školní batohy? Ať už se jedná o klasické aktovky pro prvňáčky nebo batohy vhodné pro větší děti, měly by být vždy ergonomicky a anatomicky tvarované a mít odlehčenou konstrukci (samotné učebnice jsou nebezpečně těžké). V dnešní době jsou samozřejmostí zabudované reflexní prvky, které zajistí vašemu dítěti bezpečí při přecházení silnice za temného zimního rána a stejně tak temných odpoledních návratů ze školy. Zádová část batohu či aktovky by měla být měkce polstrovaná, dno ať je dostatečně pevné a samotný vnitřní prostor by měl být rozdělen přepážkami a mít dostatek kapes a přihrádek na penál, drobné předměty a na pití. Zvláště výběr školní aktovky určené pro prvňáčky nepodceňujte, ulehčete jejich zádům co nejvíc a nekřivte jim páteř taškami přes rameno.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..