Zavlažování

Letošní zima byla na srážky opravdu bohatá. Proto se ani o zavlažování nových stromků nebylo třeba starat. Ať už to byl sníh nebo déšť, prostě vody bylo dost. No pokud bude léto takové horké a suché jako loni, bude mi stačit dešťová voda v nádrži? Nebylo by na čase vyřešit účinné a hlavně pohodlné zavlažování už teď?

Nedávno jsem byla na návštěvě u své kamarádky. Má krásný dům s velkou zahradou. Pěstuje si svou zeleninu i ovoce. Dokonce má i malý skleník. Zavlažování vyřešila už dávno. Vždyť kdyby měla všechny své rostliny zalévat jen ručně hadicí nebo konve, nadřela by se jako kůň. Kde by pak byla radost z krásy květů a bohaté úrody plodů? A tak si dala namontovat zavlažovací systémy.

Při letmém pohledu je v zahradě ani nezpozorujete. Nenápadné zavlažování dokonale splývá s prostředím, ve kterém je umístěno. Zavlažovací systémy tak najdete nejen v předzahrádce, ale i na zeleninových záhonech či při ovocných stromech. Jen je důmyslně ukryté v téměř neviditelných obrubnících. Voda jimi protéká přes rozvodové hadičky. Podle nároků té které rostliny pak rozstřikuje přes nastavené rozstřikovače. Vymakané, ne?

Kamarádka už jen pustí vodu z kohoutku a o zavlažování je postaráno. Tyto zavlažovací systémy dokonce umožňují nastavení závlahy podle časového spínače. Rostliny tak dostanou vodu tehdy, kdy ji nejlépe využijí. Hlavně v létě je to velmi důležité. Protože během dne se kapky vody rychle vypaří. Naopak brzy ráno, případně podvečer je na zavlažování ideální čas.

Automatické závlahové systémy neplní roli jen při zavlažování. Skvěle poslouží i jako obruba jednotlivých řad. Zároveň záhony oddělují od trávníku a zabraňují nechtěnému prorůstání plevele.

Pokud i nemáte velkou zahradu s množstvím rostlin, většina má alespoň balkon či okenní parapet. I na něm můžete s úspěchem využít zavlažovací systémy. Zvlášť ty samo zavlažovací. Vždyť truhlíky s balkonovkami již zanedlouho budou zdobit možná i váš balkon.
Pokud si vyberete ty moderní, se zásobní nádobou na vodu, zavlažování pro vás přestane být námahou a květiny vám nezvadnou ani v nejžhavějším létě.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..