Mechanizace do zahrady

Na jaře mě čeká nová povinnost. Postarat se o zahradu vetší, než jsem měl doteď. Nejen, že je zahrada do svahu, ale téměř celá plocha je zatrávněná. Chci vytvořit nové záhony, vysadit stromky i vinnou révu a samozřejmé se postarat i o trávu. Je jasné, že budu potřebovat novou techniku, protože to, co máme v zahradním domku teď je opravdu vhodné jen pro malou zahrádku. A tak když jsem zašel pro radu ke svému kamarádovi farmářovi, aby mi doporučil opravdu dobrou značku zahradní techniky, bez váhání řekl John Deere.

Myslel jsem si, že John Deere vyrábí techniku jen pro farmáře. Vzal mé do kůlny a ukázal mi vedle velkého zeleného traktoru, který jsem vždy obdivoval, i množství menší zahradní techniky. Malý traktůrek nebo spíš náklaďáček pro rozvoz materiálu na poli nebo louce k dobytku, benzínovou sekačku.

John Deere R40EL

Doma jsem si důkladně prohlédl stránky prodejce zahradní techniky značky John Deere a už jsem si vybral do nové zahrady a nové sezóny. Samozřejmě budu potřebovat docela velkou sekačku na trávu, či spíše zahradní traktor. Pohodlně se usadím a povezu se nahoru do kopce a posekám celý ten zelený lán. Několik arů louky sekat něčím menším by nemělo smysl. Avšak ten trávník před domem se daleko lépe bude udržovat elektrickou sekačkou na 220V. Vytáhnu prodlužovačku a upravím trávník bez hluku, který by ráno o víkendu rušil mou paní nebo sousedy.

A když se mi povede dokoupit i ten sousední pozemek a pustíme se do chovu ovcí, bude se hodit i gator John Deere. Pohodlně s ním dovezeme seno nebo odvezeme hnůj, který půjde do kompostu a zarýt do záhonu. Je to univerzální dopravní prostředek pro malé hospodářství. Nakonec měl můj kamarád pravdu. Technika John Deere je opravdu kvalitní a spolehlivá a značka vyrábí nejen traktory a stroje pro velké farmáře, ale i pro majitele menších hospodářství nebo velkých zahrad.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..