Chcete si pořídit kočku, ale nechcete uklízet chlupy? Existují i speciální bezsrstá plemena

Kočka umí být hrdým a nezávislým, ale i milujícím a oddaným přítelem. Se svým bohatým a hebkým kožíškem se pyšní krásným vzhledem a hlazení je příjemným zážitkem. Jenže stinnou stránkou jsou chlupy, které ulpívají doslova všude. I tenhle detail však lze vyřešit výběrem vhodného plemene.
 

 

Kočka bez srsti?

Ano, skutečně existuje kočičí plemeno, které je bez srsti. Tím pádem je bezsrstá kočka Sfinx vhodná pro lidi, kteří jsou alergičtí na roztoče a prach z chlupů. Majitelé tohoto plemene si také pochvalují, že nemusí vysávat chlupy a každý den uklízet byt hlavně v době línání. Mají také příjemnou povahu, jsou věrné a oddané své rodině. Vzhledem k tomu, že nemá srst, mohlo by se zdát, že péče je minimální. Potřebujeme však pravidelnou hydrataci kůže, o což se postaráte otíráním navlhčenou houbičkou.

Vyberte si z dalších plemen koček

Na druhou stranu je potřeba říci, že vzhled bezsrsté kočky je prostě specifické a ne každému se líbí. Pro ty, kdo nemají problém s chlupy, existuje více než 30 kočičích plemen, ze kterých mohou vybírat. Plemena koček nabízí pestrou škálu vzhledů a povahových vlastností. Chytré barmské kočky, vznešené siamské kočky, nebo třeba temperamentní bengálské. Přečtěte si informace o jednotlivých plemenech na mujmazlik.cz.

Zajistěte, aby se kočička měla dobře

Bez ohledu na plemeno, je potřeba zajistit kočce spokojený život plný dobrého a kvalitního jídla, zábavy a hraní. Chovatelské potřeby Prymus nabízí kompletní sortiment všeho, co by si vaše kočka mohla přát. Nakupte mističky, krmení a nejrůznější hračky, které kočičku zabaví, aby neničila vybavení bytu. K tomu všemu budete potřebovat také čas na péči o novou chlupatou kamarádku, takže opravdu pečlivě zvažte její pořízení se všemi klady i zápory.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..