web analytics
Srp 022016
 

V každé zahradě potřebujete prostor, kde si uložíte všechno používané nářadí a také, kde se můžete uchýlit v případě deště nebo přílišného horka. Když jsme zvažovali koupi nové zahrady, samozřejmě jsme museli myslet i na to, kde si takový prostor vytvoříme. Sondovali jsme, co se dá koupit hotové, co se dá objednat. Kolik stojí zahradní domky a jak dlouho trvá jejich výstavba. V úvahu přicházely zděné i dřevěné chatky a samozřejmě mobilní buňky.

Vše záviselo od toho, jakou zahradu si vybereme a co všechno bude její součástí. Protože jsme měli nabídku na holé zahrady bez ničeho a tam by se muselo objevit co nejdříve něco jako zahradní chatka na nářadí, neboť bez toho se nedá v zahradě pracovat a vozit vše nářadí v kufru auta není dlouhodobě možné.

Další možností bylo získat pozemek, na kterém stojí starý dům, ale bez možnosti jeho užívání. Zhodnocení jeho stavu a nákladů na opravu vycházelo nepříznivě. Mnohem jednodušší bylo koupit zahradní domek k domu. Takové, jaké jsme viděli u našich sousedů. Dřevěná stavba s dostatečným prostorem nejen na kolečko, motyky či rýče, ale i pro zahradní křesla a stolek, kde si můžeme pohodlně pojíst nebo si dát kávu o přestávce v práci. Z domu prodloužíme přívod elektřiny a komfort bude rovněž v dřevěném zahradním domku.

pergola

Takové zahradní chatky dokážu smontovat i sám s pomocí rodiny. Základem je tatranský profil, jednotlivé desky na pero a drážku zapadají do sebe. Na rozdíl od obkladu z tatranského profilu je materiál na zahradní domky dost silný a tím i pevný. A také dobře tepelně izoluje, což oceníme na podzim nebo brzy na jaře, kdy je ještě slunce nízko a méně hřeje.

No a když budeme mít v nové zahradě postaven zahradní domek, později k němu postavím dřevěnou pergolu a vytvořím tak větší oddechový prostor. Zatím tedy hodně času na vysedávání nemáme, protože je plno práce se sázením stromů, zakládáním vinice a budovaným dřevěných vyvýšených záhonů, ale časem vše důležité bude hotové a my si budeme svou zahradu užívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

  Jeden komentář na “Domek do naší zahrady”

  1. Firefox 54.0 Firefox 54.0 Windows 8.1 x64 Edition Windows 8.1 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

    Já bych dal určitě před zahradním domkem přednost uskladnění materiálu přímo v domě, nebo v garáži. Ale chápu, že ne každý má tu možnost. Když už, tak bych určitě vybíral zahradní domek z plastu v imitaci dřeva. O dřevěný domek se nechci starat a pořád jej natírat a plechový se mi nelíbí.

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..