Odkud semena pro výsev zeleniny

Letošní sezóna pěstovaní zeleniny na zahradě právě skončila, ale dobrý zahrádkář se už teď připravuje na tu další. Ne každý je schopný připravit si své osivo oblíbených odrůd. Pro takové je dobré vědět, kde se dají pohodlně koupit kvalitní semena všech druhů zeleniny, které plánují příští sezónu pěstovat. Protože základ kvalitní úrody dalšího roku zakládáme právě teď.

Opravdu dobrá semena dostanete v zaběhlém eshopu Dobrasemena.cz. Mnoho odrůd různých i netradičních druhů zeleniny. Pokud máte rádi papriku a i příští rok si chcete na zahradě pěstovat tu svoji zdravou a chutnou, semena paprik si objednejte co nejdřív. Výsev probíhá běžně v únoru, ale pokud i příští rok bude stejně suchý a teplý, jako letošní, vyplatí se alespoň část paprik vysít už v polovině ledna. Do záhonů jdou až v polovině května, po „zmrzlých“, ale letos ani zmrzlí nebyli, takže výsadba probíhala v dubnu a úroda byla veliká.

V březnu je čas vysít semena rajčat a pokud s nimi nechcete mít moc starostí, zvolte keříčkové rajčata. Nerostou do velké výšky, nemusíte se starat o vyštipováni, stačí jim i menší kolíky k upevňování. A přitom dávají velkou úrodu. Plody jsou ideální k snídani nebo do salátů, ale při dostatečně velké úrodě je můžete i zpracovávat. Ve vegetační době nezapomínejte na pravidelnou zálivku, pokud dostatečně neprší.

Semena zeleniny mají různou dobu klíčivosti, ale pokud nemáte vhodné podmínky pro jejich skladování, vyplatí se každou sezónu koupit nová, s garantovanou klíčivostí. Zvlášť, pokud si chcete vypěstovat nějakou specialitku, jako je například chilli. Protože semena chilli paprik mezi sousedy běžně neseženete. Když si koupíte kvalitní semena, můžete se spolehnout, že budete mít i kvalitní plody.

Vlastní zelenina vypěstovaná na vlastních záhonech je nejen levnější a čerstvější, než kupovaná v supermarketech, ale také víte, co jíte, co jste do půdy daly. Hledáte-li zdravější způsob stravování, pěstujte si vlastní zeleninu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..