Nové sezení do zahrady

V každé zahradě, i v té okrasné, i v té, kde pěstujete ovoce a zeleninu, potřebujete své místo pro odpočinek. Kde se uchýlíte, když slunce pálí a kde si odpočinete po namáhavé činnosti. Takový kout vám slouží pro občerstvení i pro posezení s přáteli. Co je jeho nezbytnou součástí?

V zásadě ho tvoří dva prvky. Tím prvním je konstrukce, poskytující ochranu před sluncem, případně deštěm a větrem. A tím druhým je zahradní sezení. Jedno bez druhého by nám neposkytovalo přiměřený komfort ani odpočinek, který občas potřebujeme v zahradě všichni. Jak jsme to vyřešili v naší nové zahradě?

Hned po koupi pozemku jsme zahradu důkladně naplánovali. Přestože působí přirozeně a samozřejmě, pár lidí si všimlo její zonaci. Odpočinková zóna je stále v přípravě, protože přednost dostali ovocné stromy a vyvýšené zeleninové záhony. První rok jsme jako zdroj stínu používali košatou starou jabloň, tento rok jsme si pořídili velký zahradní slunečník. No stále sedíme v starších plastových křeslech a chybí nám pořádný stolek, kam bychom si položili jídlo, džbán s vodou nebo šálek kávy. Samozřejmě, že toto provizorium skončí, proto hledáme vhodný zahradní nábytek pro sebe i své návštěvy v zahradě.

zahradní sezení

Své místo už má vyhrazené budoucí terasa se zahradním grilem na jedné straně a pergolou s kiwi na druhé. Z dolní části zahrady bude blízko do domu i pěkný výhled na zbytek zahrady v kopci. Od grilu bude blízko k záhonům s paprikami a rajčaty. Jediné, co nemáme ještě vybráno, je druh zahradního nábytku. Dnes již víme, že čtyři místa k sezení nám nestačí, když máme v zahradě návštěvu, potřebujeme sezení pro šest lidí. A samozřejmě stolek pro pohoštění i ke grilu.

V úvahu přichází ratanový zahradní nábytek, ale své kouzlo má i klasický dřevěný. Tomu bych dal asi přednost. Je opravdu z čeho vybírat. A při prohlížení jednotlivých druhů jsem si všiml i dřevěnou zahradní lavičku. Ta by se nám hodila nahoru k ovocným stromům. Bude z ní nádherný výhled na celou zahradu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..