Téměř neexistuje zahrada bez trávníku. Tedy s výjimkou těch zámkovodlažebných a takzvaných provensálských, do posledního místečka beznadějně vysypaných štěrkem. My všichni ostatní nějakou trávu v zahradě máme a musíme ji sekat. Někteří pro králíky, někteří na mulč nebo do kompostu, občas se najde jedinec, který trávu vyhodí. Ale všichni ji musíme nejdříve posekat. Kdy se do zahrady vyplatí koupit akumulátorový vyžínač?
Sekání motorovým vyžínačem představuje zátěž na tělo, šest-sedm kilo na ramenou přes popruh a vibrace do rukou od motoru, nemluvě o hluku. Výkon podle velikosti motoru. Pro někoho je motorový vyžínač ideální volba, někdo může mít problémy se startováním lankem. Přestože nové sekačky vždy startují dobře, i tak to namykávání startovacího lanka vadí každému, kdo už nemá v naprostém pořádku páteř. A právě této námaze i vibracím se lze vyhnout, když použijete akumulátorový vyžínač.
Naše první zkušenost má již několik let. V malé zahrádce sloužila věrně, pokračovala i v nové zahradě, kde dobře doplňovala silný křovinořez a střední motorový vyžínač. Když už práce s ní nebyla taková zábavná, neváhali jsme ji nahradit dalším akumulátorovým vyžínačem.
Olinka ho ráda využívá na sekání kolem skalky, květin nebo drobných rostlin, kde bych já křovinořezem nadělal více škody, než užitku. Nabít akumulátor sice trvá déle, než dolít benzín, na druhé straně jemnost a citlivost malého vyžínače vyvažuje tuto vlastnost.
Pokud potřebujete udržovat trávu kolem květinových záhonů a skalek, zvažte akumulátorový vyžínač. Jistě mu patří místo ve výbavě vaší zahrady. Je lehký, okamžitě k použití, netřeba ho zdlouhavě a namáhavě startovat, nehučí za ušima, netřese s rukama a sousedům nebude vadit ani když si usmyslíte upravit svou skalku v neděli.
Komentáře