web analytics
Bře 052014
 

Že si koupíme nová kola na novou sezónu už říkám nějaký ten pátek. Jenže když ta stará jsou pořád ještě dobrá, starám se o to moje i o kolo přítelkyně a stále nás dovezou na ty nejkrásnější místa v krajině. Ale letos si opravdu nové kolo vyberu. Láká mě vyzkoušet jiný rozměr, než 26 palců a snad bych si už zasloužil i odpruženou přední vidlu.
 

Lákají mě horská kola Trek. Ale musím uznat, že něco do sebe mají i horská kola Cannondale. Nejradši bych je měl všechny, ale na to nemám dost velký sklep 😀 Takže budu muset projít tu etapu srovnání jednotlivých typů a vybrat pro sebe i přítelkyni ten nejvhodnější. U ní je to o to těžší, že vyžaduje pro snadné nastupování nízký rám.

Jako první mě zaujal Trek X-CALIBER 8 blue. Duralový rám s přední vidlicí, pružící až 100 mm, co pro svoje vyjížďky nepotřebuji. Líbí se mi 9 rychlostí vzadu a lehký duralový rám. Kotoučové hydraulické brzdy ale nejsou pro moje rekreační ježdění nezbytné. Ale vybavení komponenty SRAM je skvělé. A velká kola lehce překonávají nerovnosti nezpevněných cest.

O něco menší kola má kolo Giant Talon 27.5 1 LTD Black. 3×10 rychlostí doplňují opět hydraulické kotoučové brzdy, aby šlo nejen rychle jezdit, ale i rychle zastavit. 100 mm odpružení přední vidlice a lehký duralový rám jistě nabídne skvělé vyjížďky do přírody.

Když už ale srovnávám nabídky nových kol, nemůžu opomenut kolo SCOTT Aspect 740. Dvacetsedm rychlostí doplněných hydraulickými kotoučovými brzdami a opět 100 mm odpruženou přední vidlicí. Duralový rám je standard, stejně tak jako kvalitní komponenty Shimano.

scalpel

Zrak mi padl i na kolo Cannondale Scalpel 29 Carbon 2, ale to je asi na mne až příliš hi-tech kolo. Celoodpružený kolo má uhlíkový rám, který je velmi lehký a pevný, komponenty Mavic mu dodávají šmrnc a třicet rychlostí… Kdy bych je tam všechny využil? Odpružená vidlice a koučové brzdy hydraulické, abych taky bezpečně zastavil.

Vybrat si nové kolo není zrovna lehké v té široké nabídce. Napsat bych o kolech mohl ještě hodně, je to moje velká záliba, ale na to mám místo na jiném svém blogu.

sponzor článku, eshop bikeparkmost.cz

 Zanechat komentář

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..